Naša cesta k biometrickej presnosti

scroll down
Okuliare Rodenstock
Váš zoznam želaní
Your type of spectacles
Do you need varifocals, distance glasses or are screen glasses the better solution? Okuliare Rodenstock
Vaše okuliare
Váš okuliarový rám
Váš očný optik
Hľadanie očného optika You can attach your wish list directly to your appointment booking

Tri výzvy na ceste k biometrickej presnosti

Rodenstock patrí medzi predných vizionárov presného merania a výroby progresívnych okuliarových šošoviek. Dosiahnutie úplne novej úrovne presnosti na základe biometrických údajov nám trvalo veľa rokov a na svojej ceste sme čelili niekoľkým zásadným výzvam.

Výzva 1
Biometrické parametre

Progresívne okuliarové šošovky sú zvyčajne vyrábané pomocou štandardizovaných hodnôt oka. Aby sme prekonali tento zaužívaný spôsob, bolo potrebné získať presnejšie údaje o biometrických parametroch oka. To nás viedlo k vývoju prístroja DNEye® Scanner, ktorý je prvým krokom k dosiahnutiu skutočnej biometrickej precíznosti.

Vďaka DNEye® Scanneru sme schopní zmerať tisíce dátových bodov každého oka. Z týchto údajov získavame viac ako 80 biometrických parametrov oka.

Výzva 2
Biometrický model oka

Ďalšia veľká výzva bolo maximálne využiť potenciál zistených biometrických parametrov. To znamenalo neustále posúvať hranice vedy a za pomoci pokročilých matematických modelácií zahrnúť do zložitého výpočtu okuliarovej šošovky viac ako 80 biometrických parametrov každého oka.

Táto cesta nás doviedla k zostaveniu kompletného biometrického modelu oka, na ktorého základe je možné presne spočítať centrum najostrejšieho videnia každého oka.

Výzva 3
Využitie biometrických údajov k výrobe okuliarových šošoviek

Po vytovrení biometrického modelu sme boli pripravení prijať poslednú výzvu: Prenos biometrických parametrov priamo do výroby okuliarovej šošovky. Na rozdiel od všeobecného zastaralého spôsobu výroby, kde sa niektoré biometrické údaje síce merajú, ale pri výrobe sa používajú spriemerované údaje štandardného modelu.

Aby bolo možné pri výrobe progresívnych šošoviek naplno využiť model biometrického oka, bolo potrebné vyvinúť spôsob digitálneho prenosu údajov z DNEye® Scanneru priamo do výroby.

  • Centrálne videnie zabezpečuje maximálnu zrakovú ostrosť a umožňuje očiam vnímať farby a vysoký kontrast. Periférne videnie oproti tomu umožňuje detekovať pohyb a vidieť napríklad aj za tlmeného svetla. Každý z oboch subsystémov hraje dôležitú úlohu v schopnosti dobre sa orientovať v priestore. Pri výrobe okuliarovej šošovky s biometrickými údajmi získate okuliare s dokonalým prepojením oboch subsystémov a tým perfektné videnie.

Výsledok: B.I.G. Vision®

Základom B.I.G. Vision® filozofie progresívnych okuliarových šošoviek Rodenstock je zistenie, že každé oko je iné.
Digitálnym prenosom biometrických parametrov každého oka do okuliarovej šošovky poskytujeme nositeľom okuliarov Biometrické inteligentné okuliare: prvé vysoko presné progresívne šošovky vyrobené podľa kompletného biometrického modelu oka. V našom odbore je to významný pokrok.
Naša cesta k dosiahnutiu maximálne ostrého videnia pre každého práve začala. Radi Vás budeme informovať o ďalšom vývoji.

Žiadosť o stretnutie

Poslať nezáväznú žiadosť o stretnutie optikovi.Telefón
??data.request.mail??

Zoznam prianí

Optikovi pomôže pripraviť sa na stretnutie, pripojením zoznamu prianí – vybraných rámov.

Vaša žiadosť o stretnutie bola úspešne odoslaná.

Čoskoro obdržíte e-mail s potvrdením, že Vaše údaje boli odoslané optikovi. Optik Vás kontaktuje priamo pre bližšie upresnenie stretnutia.

NÁVRAT SPÄŤ
Vaša požiadavka nemôže byž odoslaná!

Skúste zadanie opakovať, prosím.