Prečo 98% progresívnych šošoviek na svete nevyhovuje svojim nositeľom

scroll down
Okuliare Rodenstock
Váš zoznam želaní
Your type of spectacles
Do you need varifocals, distance glasses or are screen glasses the better solution? Okuliare Rodenstock
Vaše okuliare
Váš okuliarový rám
Váš očný optik
Hľadanie očného optika You can attach your wish list directly to your appointment booking

Pre väčšinu výrobcov okuliarových šošoviek je biometrická presnosť vecou náhody

Väčšina výrobcov progresívnych okuliarových šošoviek dnes vyrába šošovky pomocou štandardizovaného modelu oka. V 98% týchto prípadoch sa biometrické parametre modelu odchyľujú od hodnôt skutočného oka. To znamená, že šošovky nie sú prispôsobené potrebám jednotlivca.

Je načase zmeniť doterajší spôsob a byť presnejší.

Dĺžka jednotlivých očí sa môžu líšiť až o 10 mm - to znamená, že iba 14% očí zodpovedá štandardnému modelu

Oko sa od rohovky až po očnú sietnicu skladá z niekoľkých vrstiev. To znamená, že dĺžka očí je tvorená rôznou hĺbkou prednej komory a sklovca a rôznou hrúbkou šošovky či rohovky. Jednotlivé vrstvy sa odlišujú tvarom aj veľkosťou a rozdiel u ľudí môže byť až 10 mm. Preto pokiaľ dĺžku oka pri výpočte nezohľadníme, zásadne to ovplyvní ostrosť videnia. Tento príklad je jedným z veľa dôvodov pre individuálne meranie biometrie každého oka.

Zdroj: Oyster, C.W. (1999). The Human Eye. Massachusetts: Sinauer Ass.

Biometrické meranie - skutočne ostré videnie pre každého

Pri výrobe progresívnych okuliarových šošoviek podľa biometrických údajov získaných meraním DNEye® Scannerom Rodenstock nie je nič ponechané na náhodu. Každé oko je skenované a biometrické údaje sú použité ako vstup pre výpočet a následnú výrobu okuliarov. Tým zabezpečíme, že každá šošovka bude vždy maximálne zohľadňovať individuálny tvar, veľkosť a refrakčné parametre oka. Inými slovami DNEye® Scanner poskytuje biometrickú presnosť ochrannou známkou našich Biometricky Inteligentných okuliarov.

Nechajte nositeľov okuliarov prevziať kontrolu nad ich vlastným zážitkom z videnia

Biometrická presnosť začína rozhodnutím nositeľa okuliarov využiť pre meranie očí Rodenstock DNEye® Scanner. V spolupráci s partnerskými optikami ponúkame ako jediný výrobca šošoviek na svete toto biometrické meranie. Iba tak je možné získať kompletný biometrický model oka a na jeho základe vyrobiť biometrické progresívne okuliare. Tento model oka vždy zohľadňuje individuálne parametre každého oka a vďaka tomu 100% zodpovedá nárokom každého nositeľa.

Kliknite na jednu z troch osôb a sledujte, ako sa skutočné hodnoty očných parametrov odlišujú od štandardných redukovaných údajov modelu oka. Tieto individuálne parametre oka je možné presne merať prístrojom DNEye® Scanner.

B.I.G. VISION® PRINÁŠA VEĽKÉ BENEFITY PRE VŠETKÝCH

Každé oko je iné, preto iba výrobou šošoviek podľa presných biometrických údajov môžeme všetkým priniesť zážitok z naozaj ostrého videnia.

Biometricky inteligentné okuliare prinášajú nositeľom aj ďalšie výhody. Vedecké štúdie dokazujú, že keď sú progresívne šošovky vyrábané so skutočnou biometrickou presnosťou, poskytujú tiež ostrejšie videnie na krátku a strednú vzdialenosť a tiež širšie zorné pole pri videní do blízka. Takéto okuliare znamenajú skutočnú pomoc a oporu v bežných aj náročných dňoch každého, kto okuliare potrebuje.

Žiadosť o stretnutie

Poslať nezáväznú žiadosť o stretnutie optikovi.Telefón
??data.request.mail??

Zoznam prianí

Optikovi pomôže pripraviť sa na stretnutie, pripojením zoznamu prianí – vybraných rámov.

Vaša žiadosť o stretnutie bola úspešne odoslaná.

Čoskoro obdržíte e-mail s potvrdením, že Vaše údaje boli odoslané optikovi. Optik Vás kontaktuje priamo pre bližšie upresnenie stretnutia.

NÁVRAT SPÄŤ
Vaša požiadavka nemôže byž odoslaná!

Skúste zadanie opakovať, prosím.