V skutočnosti sa nepozeráme očami ale našim mozgom.

O tom, čo sa deje v našom bezprostrednom okolí, nás v skutočnosti informuje práve náš mozog. Pre ľahkú a bezpečnú orientáciu sú však potrebné tiež vhodné okuliare.

scroll down
Okuliare Rodenstock
Váš zoznam želaní
Your type of spectacles
Do you need varifocals, distance glasses or are screen glasses the better solution? Okuliare Rodenstock
Vaše okuliare
Váš okuliarový rám
Váš očný optik
Hľadanie očného optika You can attach your wish list directly to your appointment booking

Aby sme správne pochopili tento technologický prielom a význam uplatnenia individuálnych biometrických údajov pri výrobe okuliarových šošoviek, je potrebné najskôr akceptovať fakt, že sa v skutočnosti nepozeráme našimi očami, ale našim mozgom.

Aby ste si mohli užívať najlepšie možné videnie, musia vaše okuliare poskytnúť vášmu mozgu najlepší možný vizuálny vstup, vďaka ktorému sa môže presne orientovať a rozhodnúť na čo sa zamerať a podľa toho potom konať. Presne to vám Biometric Intelligent Glasses zabezpečí.

Ľudský zrak je tvorený dvoma subsystémami:
centrálnym a periférnym videním.

Náš zrakový systém sa skladá z dvoch subsystémov, ktoré súbežne spolupracujú s našim mozgom: jedná sa o centrálne a periférne videnie.
Periférne videnie slúži k orientácii a identifikovaniu pohybu v našom blízkom okolí, zatiaľ čo centrálne videnie zaostruje na body záujmu, ktoré určí náš mozog nezávisle na tom, v akej vzdialenosti sa tieto body nachádzajú. Na základe takto získaných vizuálnych vnemov, potom mozog vyhodnotí adekvátny spôsob reakcie.

Pohyb očí je nepretržitý. V skutočnosti ľudské oko vykoná až 250.000 pohybov za deň. To znamená, že sa neustále nachádza v dynamickom stave, zaostruje do blízka, na strednú vzdialenosť, či do diaľky, a súčasne s týmito pohybmi nám naše periférne videnie pomáha s orientáciou.

Z toho dôvodu je potrebné, aby progresívne okuliarové šošovky dokázali podporovať videnie v ľubovoľnom uhle a nielen iba v jednom bode v strede okuliarovej šošovky. To dokážu iba okuliarové šošovky vyrobené na základe presných individuálnych údajov oka – každé oko je totiž iné.

MÁTE ZÁUJEM O B.I.G. Vision®

B.I.G. Vision® začína s naším patentovaným prístrojom DNEye® Scanner, vďaka ktorému dokážeme zmerať oveľa viac parametrov oka, než ktorýkoľvek iný výrobca okuliarových šošoviek na svete. Akonáhle sú tieto údaje zmerané, váš očný optik pošle digitálne údaje do firmy Rodenstock, kde vytvoríme extrémne bohatú biometrickú sadu údajov.

Pomocou tejto sady údajov vytvoríme presný biometrický model vašich očí a potom ich prenesieme do výroby progresívnych okuliarových šošoviek. Vaše nové okuliarové šošovky sú dokonale prispôsobené podľa vašich jedinečných biometrických parametrov a sú k vyzdvihnutiu v priebehu niekoľkých dní u Vášho očného optika.

Chcete vedieť viac? Prvým krokom je nájdenie najbližšieho očného optika využívajúceho konceptu B.I.G. Vision®.

Hľadať optiku

B.I.G. VISION® FOR ALL

Všetko, čo potrebujete vedieť o koncepte B.I.G. Vision®, nájdete v našej komplexnej brožúre.

StiahnuťRodenstock_Concept_brochure_BIG_SK.pdf (4 MB)

Ako koncept B.I.G. Vision® funguje?

Rozdiel je v použití tisícov údajových bodov z každého individuálneho zmerania očí. Naše meranie zahŕňa dĺžku oka, veľkosť zrenice a aj jej reakcie na rôzne svetelné podmienky a oveľa, oveľa viac. Táto kombinácia údajov nám poskytne perfektné informácie, ktoré potrebujeme k vytvoreniu progresívnych okuliarových šošoviek presne na mieru k vašim vlastným potrebám.

Prečítajte si viac

B.I.G. Vision®

Objavte prielomový medzník v progresívnych okuliarových šošovkách.

Prečítajte si viac
Žiadosť o stretnutie

Poslať nezáväznú žiadosť o stretnutie optikovi.Telefón
??data.request.mail??

Zoznam prianí

Optikovi pomôže pripraviť sa na stretnutie, pripojením zoznamu prianí – vybraných rámov.

Vaša žiadosť o stretnutie bola úspešne odoslaná.

Čoskoro obdržíte e-mail s potvrdením, že Vaše údaje boli odoslané optikovi. Optik Vás kontaktuje priamo pre bližšie upresnenie stretnutia.

NÁVRAT SPÄŤ
Vaša požiadavka nemôže byž odoslaná!

Skúste zadanie opakovať, prosím.