0
    Oblasť, v ktorej sa nachádzate: ČKO  
 
Poslať leták
 
 
 

Vyriešte úlohu.*

9

+

=

dvadsaťšesť

 

Ďalšia úloha,
Kliknite sem, prosím.

 
 

*Požadované polia

 
 
nav-Id: 1647638 - doc-Id: 1643471
Spoločnosť
Obľúbené položky (0)
Obľúbené položky (0)
Vaši aktuálne uložení favoriti
 
 

Žiadne obľúbené položky

 
Vyhľadávanie
Vyhľadávanie
 
 
 
 
 
 

ČKO – otázky a odpovede súvisiace s lepším videním od firmy Rodenstock

Samozrejme, najlepšia kontaktná osoba pre vaše otázky ohľadom videnia je váš optik. Na úvodnú orientáciu a poradenstvo sme však pre vás zostavili odpovede na najčastejšie kladené otázky o okuliarových šošovkách a rámoch. Jednoducho použite náš vyhľadávač predajne na získanie priameho kontaktu na optiku vo vašom okolí.
Otázky a odpovede o spoločnosti Rodenstock
 

Jednoducho použite náš vyhľadávač predajne na nájdenie partnerskej optiky firmy Rodenstock vo vašom okolí. Filtračná funkcia vám umožní vybrať kolekcie a špeciálne oblasti.

6-mesačná záruka spokojnosti
Poskytujeme záruku za vašu bezproblémovú aklimatizáciu na vaše okuliarové šošovky Rodenstock. Ak počas prvých 6 mesiacov používania nebudete s našimi okuliarovými šošovkami spokojný, vymeníme ich za iný výrobok našej spoločnosti. Je možné prejsť na okuliarové šošovky s vyššou hodnotou bez súvisiaceho doplatku. V prípade záručného nároku neexistuje nárok na náhradu zaplatenej hodnoty.

2-ročná záruka na kvalitu
Ručíme za trvanlivosť a funkciu vašich nových okuliarových šošoviek Rodenstock. Ak vaše okuliarové šošovky budú mať chybu kvality počas 24 mesiacov od kúpy, váš optik vám ich bezplatne vymení za rovnaké okuliarové šošovky.

3-ročná záruka na kvalitu
Vzťahuje sa na kúpu okuliarových šošoviek Solitaire® Protect 2, Solitaire® Protect Plus 2, Solitaire® Protect Sun 2 and Solitaire® Protect Balance 2: Nad a mimo rámec 24-mesačnej záruky na kvalitu poskytujeme dodatočnú 12-mesačnú záruku na vrstvu pre špičkové povrchové úpravy Solitaire® Protect, Solitaire® Protect Plus and Solitaire® Protect Sun*.

*Záruka a servis sa môžu medzi krajinami líšiť.
Vaše nároky zo zákonnej záruky nie sú žiadnym spôsobom ovplyvnené. Náhradné súčiastky pre vaše okuliare Rodenstock budú k dispozícii niekoľko rokov od kúpy. Pri poškodení môžete odovzdať okuliare na opravu a ďalej používať vaše okuliarové šošovky.

Poskytujeme tiež zabezpečenie pre používateľov progresívnych okuliarov na cestách. Ak sa vaše okuliare počas cesty do zahraničia poškodia alebo stratia, pošleme vám do miesta vášho pobytu núdzovú súpravu okuliarov s okuliarmi na blízko alebo do diaľky podľa vašich dioptrických hodnôt. Ide o okamžitú, bezplatnú a výlučnú službu od firmy Rodenstock. Po návrate domov jednoducho vrátite núdzovú súpravu vášmu optikovi.

 
Otázky a odpovede o šošovkách
 

Dobré slnečné okuliarové šošovky chránia vaše oči proti UV žiareniu, zabraňujú obťažujúcemu oslneniu a zachovávajú prirodzené farebné kontrasty. Slnečné okuliarové šošovky od firmy Rodenstock to všetko ponúkajú a sú k dispozícii v troch sériách s odlišnými charakteristikami.
• Séria SunProtect kombinuje v jednej slnečnej okuliarovej šošovke dizajn s funkčnosťou. Okuliarové šošovky poskytujú optimálnu ochranu proti UV žiareniu, sú k dispozícii v štýlových farbách v jednofarebnej úprave alebo s gradálovým zafarbením a samozrejme sa predávajú aj s vašimi dioptrickými hodnotami!
• Séria Ideal je určená pre každého, kto si chce zachovať vysoko kontrastné videnie napriek slnku: SunContrast odfiltruje 100 % UV žiarenia aj prevažnú časť modrého svetla počas dňa. Tieto okuliarové šošovky sú obzvlášť vhodné pre miesta s veľkou intenzitou odleskov, napríklad pre dovolenku na pláži. K dispozícii aj pre vaše individuálne dioptrické okuliare.
• Polarizačné okuliarové šošovky odfiltrujú takmer všetky obťažujúce odlesky svetla a umožňujú uvoľnené videnie bez únavy. Okrem vysokého zrakového komfortu poskytujú aj vyššiu bezpečnosť, napríklad pri šoférovaní alebo vonkajších športoch. Samozrejme, sú k dispozícii aj pre vaše individuálne dioptrické okuliare.

Mnoho rokov sa za špičkový materiál na výrobu okuliarových šošoviek považovalo minerálne sklo. Ale časy sa menia. V súčasnosti sa okuliarové šošovky vyrábajú takmer výlučne z technicky mimoriadne pokročilého plastu, ktorý predčí minerálne sklo po takmer všetkých stránkach.
Okuliarové šošovky z plastu sú ľahké a môžu sa vyrobiť tak, že sú veľmi tenké. Tým sa zlepšuje estetický dojem a zvyšuje pohodlie pri nosení pre používateľa. Okrem toho sú plastové okuliarové šošovky absolútne jasné, pevné a farebne stále.

Ak ste krátkozraký, dokážete bez okuliarov dobre vidieť čokoľvek na blízko, ale pri pohľade do diaľky je všetko rozmazané a nejasné. Najčastejšou príčinou krátkozrakosti je príliš dlhá očná buľva (pozdĺžna myopia), takže obraz sa vytvára pred sietnicou, čo vám znemožňuje vidieť ho jasne.
Rovnako ako ďalekozrakosť, aj krátkozrakosť (myopia) sa meria v dioptriách. Dá sa ideálne kompenzovať pomocou okuliarových šošoviek Rodenstock s mínusovou korekciou, čo vám opäť umožní plne využívať zrakový potenciál.

Najlepšie je, keď okuliare vložíte do tvrdého puzdra hneď potom, ako si ich zložíte. Ak puzdro nemáte, vždy uchovávajte okuliare na bezpečnom mieste s okuliarovými šošovkami smerujúcimi hore.

Progresívne okuliarové šošovky tvoria plochy s rozličnými dioptrickými hodnotami pre videnie na blízko, na stredné vzdialenosti a do diaľky a sú hladké. Únavné striedanie bežných okuliarov a okuliarov na čítanie už viac nie je potrebné. Progresívne okuliare tiež prinášajú výhody z hľadiska vzhľadu: Pretože na ich okuliarových šošovkách nie je vidno žiadny rozdiel pri prechodoch medzi zónami videnia, progresívne okuliare poskytujú nerušený pohľad na vaše oči a nedajú sa rozpoznať od bežných jednoohniskových okuliarov.

Rovnako ako krátkozrakosť, aj ďalekozrakosť (hyperopia) je jedno z najbežnejších očných ochorení. Ak ste ďalekozraký, dokážete bez okuliarov dobre vidieť čokoľvek na diaľku, ale pri pohľade na blízko je všetko rozmazané a nejasné. Najčastejšou príčinou je príliš krátka očná buľva (pozdĺžna hyperopia). Obraz sa vytvára za sietnicou a nie je ostrý.
Rovnako ako krátkozrakosť, aj ďalekozrakosť (hyperopia) sa meria v dioptriách. Dá sa ideálne kompenzovať pomocou okuliarových šošoviek Rodenstock s plusovou korekciou, čo vám opäť umožní plne využívať zrakový potenciál.

Základné odvetvové normy sa vzťahujú na okuliarové šošovky všetkých výrobcov. To však nestačí, pretože pre Systém lepšieho videnia sa používajú výlučne veľmi kvalitné materiály a presná výroba. Preto spoločnosť Rodenstock vypracovala svoje vlastné normy, ktoré zaručujú najvyššiu kvalitu v každej etape procesu vývoja a výroby. Zahŕňa to prísne materiálové testy, rozsiahle štúdie kompatibility a testy kvality pred odoslaním každého jednotlivého produktu. Všetko ponúkame z jedného zdroja, od výskumu a vývoja až po výrobu okuliarových šošoviek.

Individuálne progresívne okuliarové šošovky sa vám špecificky upravujú na mieru a sú teda optimalizované. Individuálne sa prispôsobujú vašim špecifickým požiadavkám a zvykom pri nosení. Výroba zahŕňa podstatne viac individuálnych parametrov ako pri konvenčných okuliarových šošovkách. Konvenčné okuliarové šošovky zohľadňujú prínosy pre okuliarové šošovky podľa štandardného vzoru. Individuálne progresívne okuliarové šošovky ako Impression FreeSign® 3 sú preto na mieru prispôsobené pre vaše oči. Veľké množstvo dát o vašej tvári a ráme, ktorý si vyberiete, sa meria pomocou nášho 3D meracieho terminálu a zohľadňuje pri výrobe týchto okuliarových šošoviek. To znamená ešte väčší zrakový komfort a využitie vášho zrakového potenciálu až na maximum.

Vyhýbajte sa veľmi vysokým teplotám, približne okolo 80 °C. Okuliarovým šošovkám ani okuliarovým rámom nevyhovuje, ak strávia priveľa času v saune alebo na prístrojovej doske vášho auta v lete. Naopak, nie sú známe žiadne negatívne účinky pri používaní v zime pri teplotách pod nulou.

Najjednoduchší a najcitlivejší spôsob čistenia okuliarov je umyť ich pod tečúcou vodou alebo inou čistiacou kvapalinou. Potom je najlepšie okuliare vyutierať látkou s mikrovláknami.
Okuliare, prosím, neutierajte tričkom alebo papierovou vreckovkou. Z okuliarovej hmoty z plastu alebo minerálneho skla sa nedajú odstrániť škrabance. Aj v prípade, že sa poškodenie zdá byť iba kozmetické, svetlo sa triešti pri prechode mikroškrabancami, čo dráždi oko.
Vaše okuliare skutočne ocenia intenzívne vyčistenie raz za 6 mesiacov v partnerskej optike firmy Rodenstock. Len niekoľko minút ultrazvukového kúpeľa stačí na to, aby sa okuliarové šošovky a rám rozžiarili do svojej pôvodnej krásy.

Obchodná značka „R“ na okuliarových šošovkách od spoločnosti Rodenstock znamená, že máte originálny výrobok spoločnosti, ktorý spĺňa tie najnáročnejšie technické požiadavky a požiadavky na funkčnosť.

Okrem gravírovanej značky sa na okuliarových šošovkách nachádza aj takzvané funkčné gravírovanie. Optik ho potrebuje na optimálne nastavenie okuliarovej šošovky pred vaším okom a pre jasnú koreláciu okuliarových šošovkách. Toto gravírovanie však nie je v normálnom svetle vidieť.

S rastúcim vekom sa videnie na blízko zhoršuje a knihy alebo listy sa musia čítať vo vystretej ruke. Za to nesie zodpovednosť proces starnutia oka a súvisiaca zhoršujúca sa pružnosť šošovky.

Progresívne okuliare sú vhodné na kompenzáciu slabozrakosti pre plynulé jasné videnie na všetky vzdialenosti. Na vašom pracovisku budete využívať výhody špeciálnych pracovných okuliarov s okuliarovými šošovkami Ergo® pre pohodlné videnie na blízko.

Pozorujte sa pri čítaní. Ak na to, aby ste videli jasne, musíte držať knihu alebo noviny od seba vo vzdialenosti, ktorá vám nie je príjemná, potom potrebujete pomôcku na čítanie na blízko. Okuliare na čítanie môžu poskytnúť určitú pomoc, rozhodujúcou výhodou progresívnych okuliarov však je, že na rozličné vzdialenosti potrebujete iba jedny okuliare. Takto ste vo vašom každodennom živote vždy flexibilný a dokážete vidieť ostro v každej situácii.

Okuliarové šošovky z kategórie Rodenstock Perfection poskytujú ideálne riešenie: V tomto prípade sa individuálne analyzuje celý systém videnia používateľa okuliarov, aby sa plne využil zrakový potenciál.

Áno! Veľkosť zóny pre čítanie na blízko je rozhodujúca pre pohodlie pri čítaní s progresívnymi okuliarmi. V progresívnych okuliarových šošovkách Impression® s technológiou EyeLT® je táto zóna obzvlášť veľká a umožňuje ničím nerušený pôžitok z čítania a jasné videnie na stredné vzdialenosti a do diaľky. Znamená to, že s progresívnymi okuliarmi ste rovnako flexibilný ako s obyčajnými okuliarmi na čítanie. Či už ide o videnie na blízko, na strednú vzdialenosť alebo do diaľky, potrebujete iba jeden pár okuliarov na akékoľvek videnie.

Kvalitná antireflexná vrstva môže zaistiť, že okuliarové šošovky neodrážajú tak veľa dopadajúceho svetla. To znižuje neestetické odlesky okuliarových šošoviek a do vašich očí sa dostane takmer toľko svetla, ako keby ste nemali okuliare. Okrem toho, antireflexná vrstva znižuje odlesky na zadnej strane šošovky, čím vám umožňuje lepšie videnie za súmraku alebo v noci.

Okuliarové šošovky s antireflexnou úpravou sú často menej náchylné na poškriabanie, pretože je v nich začlenená tvrdá vrstva – napríklad, Solitaire® Protect Plus 2 od firmy Rodenstock. Povrchová úprava okuliarových šošoviek s trojročnou zárukou sa kombinuje s antireflexnou vrstvou, tvrdením a vrstvou proti zachytávaniu špiny. Môžete sa tešiť z okuliarov bez odleskov, ktoré umožňujú jasný pohľad na vaše oči, ľahko sa čistia a poskytujú vždy dokonalý vizuálny zážitok vo vašom každodennom živote.

Žiaľ nie. Okuliarová šošovka nie je len jeden kus skla alebo plastu, ale skôr komplikovaný systém vrstiev pre antireflexnú funkciu, samozafarbovanie a ďalšie dodatočné funkcie. Preto „vyleštenie“ škrabancov nefunguje. Poškriabané okuliare treba rýchlo vymeniť. Mikroškrabance môžu spôsobiť roztrieštenie svetelného lúča. Oko musí stále vykonávať korekciu, čo spôsobuje únavu. Dôsledkom môžu byť bolesti hlavy.

Je to skratka výrazu Eye Lens Technology: EyeLT® je nová technológia výroby okuliarových šošoviek Rodenstock, pre ktorú sa prihlásil patent. Niečo, čo sa predtým považovalo za nerealizovateľné, sa vďaka technológii EyeLT® stalo od roku 2011 možným: až o 40 % lepšie videnie na blízko pre používateľov progresívnych okuliarov – míľnik v histórii technológie progresívnych okuliarových šošoviek.

Na tento účel uskutoční optik so zákazníkom špeciálny test. Oko sa automaticky úplne zmeria s vysokou presnosťou pomocou DNEye® Skenera, čo je nové a inovatívne meracie zariadenie. Spolu s výsledkami so všetkých ostatných riadnych meraní oka, sa všetky uvedené dodatočné informácie pošlú spolu s objednávkou do spoločnosti Rodenstock a my na ich základe vyrobíme pre vás tie najlepšie možné okuliare. Stručne povedané, používateľ okuliarov môže využívať svoj zrakový potenciál na maximum.

ColorMaticIQ® sú samozafarbujúce okuliarové šošovky od firmy Rodenstock. Rekordnou rýchlosťou sa prispôsobujú akýmkoľvek svetelným podmienkam. Okuliarové šošovky ColorMaticQ® tmavnú alebo zvyšujú svoju svetlosť v závislosti od okolia, či už ste na slnečnom svetle, v oslňujúcom umelom svetle, v tieni alebo za súmraku. To pre vás znamená uvoľnené a spoľahlivé videnie za akéhokoľvek svetla s jediným párom okuliarov.

 
Otázky a odpovede o rámoch
 

Kde si môžem nechať opraviť poškodené alebo chybné okuliare?

Keďže spolupracujeme výučne so špecializovanými optikami, nie je žiaľ možné riešiť predaje alebo opravy priamo s  koncovými zákazníkmi. Použite náš vyhľadávač predajne na nájdenie partnerskej optiky firmy Rodenstock vo vašom okolí. S radosťou vám pomôžu.

O cenách náhradných súčiastok informujeme iba našich obchodných partnerov, teda optiky. Keďže súčasťou opravy je práca a cena optika, nedokážeme ovplyvniť konečnú cenu.

Vo vašej miestnej optike vám poskytnú informácie o  našich odporúčaných maloobchodných cenách. Použite náš vyhľadávač predajne na nájdenie partnerskej optiky firmy Rodenstock vo vašom okolí. S radosťou vám pomôžu.

Ľuďom s alergiou na nikel vyhovujú hlavne rámy z  acetátu a titánu. Obidva materiály sú hypoalergénne. Súčasne platí, že všetky iné materiály použité pri výrobe okuliarov sú v súlade so smernicou EU o používaní niklu. Rodenstock sleduje dodržiavanie prostredníctvom štandardizovaných kontrol kvality.

Skutočne sa môže zdať, že kĺby okuliarov majú zanedbateľný vplyv, ale ako jediná pohyblivá časť okuliarov plnia dve dôležité úlohy: V prvom rade zabezpečujú spojenie medzi stredom okuliarov a stranicami. Čím vyššia je výrobná kvalita pružiny, tým spoľahlivejšie a trvácnejšie sú celé okuliare. Za druhé, kĺb okuliarov v rozhodujúcej miere ovplyvňuje pohodlie pri nosení. Iba ak je navrhnutý tak, aby bol presný a pružný súčasne, umožňuje nastaviť okuliare tak, aby vám dokonale sedeli na hlave. Špičkové kĺby od firmy Rodenstock zaručujú všetky uvedené vlastnosti. Kĺby sa intenzívne testujú na trvale dobrý pohyb, vysokú mieru nastaviteľnosti a maximálnu trvácnosť.

Na zabezpečenie vysokej úrovne pohodlia pri nosení aj z dlhodobého hľadiska musia byť okuliare čo najpresnejšie prispôsobené tvaru vašej hlavy. Vývoj vo firme Rodenstock vychádza z viac ako 135 rokov skúseností s tým, ako okuliare sedia na tvári. Preto sa okuliare od firmy Rodenstock dodávajú anatomicky prednastavené a aj potom existuje veľké množstvo možných úprav v oblasti nosovej podložky, kĺbov a koncoviek straníc tak, aby ich optik mohol individuálne prispôsobiť na tvar vašej hlavy. Takto sa z okuliarov od firmy Rodenstock stanú dokonalé okuliare.