0
    Oblasť, v ktorej sa nachádzate: House of Better Vision  
 
Poslať leták
 
 
 

Vyriešte úlohu.*

28

+

=

dvadsaťdeväť

 

Ďalšia úloha,
Kliknite sem, prosím.

 
 

*Požadované polia

 
 
nav-Id: 1653026 - doc-Id: 1643459
Spoločnosť
Obľúbené položky (0)
Obľúbené položky (0)
Vaši aktuálne uložení favoriti
 
 

Žiadne obľúbené položky

 
Vyhľadávanie
Vyhľadávanie
 
 
 
 
 
 

Ako pracujú multifokálne šošovky?

Multifokálne šošovky vám umožňujú plynule a jasne hľadieť na všetky vzdialenosti. Ľuďom so slabozrakosťou poskytujú ničím neoslabené vizuálne pohodlie.

Výhody multifokálnych šošoviek

 • hladký prechod medzi videním na blízko a na diaľku
 • viacnásobné korekčné zóny v jednej šošovke
 • neobmedzený výhľad bez obťažujúcich hrán
 • dajú sa používať aj na športové a voľnočasové aktivity
Loading the player...
 
   

Bez EyeLT®

S EyeLT®

Nevýhody konvenčných multifokálnych šošoviek

Každý má nejaké vizuálne návyky, napríklad vysoký ľudia zvyknú mierne sklápať zrak, aby videli do očí ľuďom, s ktorými hovoria. Konvenčné multifokálne šošovky so štandardizovanými vizuálnymi zónami pre videnie na blízko, na strednú vzdialenosť a do diaľky nedokážu zohľadniť tieto návyky ani mnohé iné parametre, napríklad to, ako vám okuliare sedia na tvári. To spôsobuje, že ponúkajú nižšie vizuálne pohodlie a ovplyvňujú vaše prirodzené správanie sa pri pozeraní.

 • obmedzené vizuálne zóny
 • dlhšia aklimatizácia
 • nepríjemné kolísavé efekty počas dynamických činností

Vyskúšajte si výhody EyeLT®!

V prípade multifokálnych okuliarov je dôležité čo najpresnejšie prispôsobenie okuliarov osobe, ktorá ich bude nosiť, a jej individuálnym vizuálnym požiadavkám. Naša revolučná technológia Eye Lens alebo skrátene EyeLT® zavádza normy v súvislosti s najlepšou kompatibilitou, vynikajúcim vizuálnym pohodlím a jasnosťou. Váš vizuálny potenciál môžete využiť na maximum.

 • vysoko kontrastné videnie, napríklad v šere
 • okamžitá optimálna kompatibilita
 • rozsiahla analýza celého vizuálneho systému
 • kvalita značky Rodenstock rozoznateľná pomocou viditeľného znaku R
 
 

Takto pracujú progresívne okuliare

Progresívne okuliarové šošovky zahŕňajú prechod medzi zónami s rozličnými dioptriami pre videnie na blízko, na stredné vzdialenosti a do diaľky bez akýchkoľvek hrán. Únavné striedanie bežných okuliarov a okuliarov na čítanie už viac nie je potrebné. Progresívne okuliare tiež prinášajú výhody z hľadiska vzhľadu: Pretože na ich okuliarových šošovkách nie je vidno žiadny rozdiel pri prechodoch medzi zónami videnia, progresívne okuliare poskytujú nerušený pohľad na vaše oči a nedajú sa rozpoznať od bežných jednoohniskových okuliarov.

Keďže sa progresívne šošovky dajú nasadiť aj do športových okuliarov, nemusíte sa vzdať plynulého vizuálneho komfortu ani pri džogingu alebo golfe.

Pozrite si naše porfólio multifokálnych okuliarových šošoviek.Viac.
Kedy a pre koho sú vhodné progresívne okuliarové šošovky?

• Vhodné pre ľudí so slabozrakosťou
• Týka sa to veku približne 40 až 45 rokov
• Žiadne únavné striedanie okuliarov
Vizuálny komfort bez kompromisov

Viac o teste na slabozrakosť

V rámci normálneho procesu starnutia sa pružnosť očných šošoviek začína zhoršovať a už viac nedokážete optimálne zaostriť na rozličné vzdialenosti. Všimnete si to, keď sa vám pri čítaní „ruky príliš skrátia“. To znamená, že vaše ruky nie sú dosť dlhé na to, aby ste mohli knihu držať v pohodlnej vzdialenosti na čítanie. Pre každého, komu sa nechce stále skladať a nasadzovať si nutné okuliare na čítanie, prípadne nechce striedať rozličné okuliare, je najvhodnejšie, keď sa rozhodne pre progresívne okuliare. Pretože, keď príde na vizuálny komfort, nemali by ste robiť žiadne kompromisy. Teraz si môžete sami otestovať oči na ďalekozrakosť.

Čas aklimatizácie pre progresívne okuliare

• Vaše oči sa musia prispôsobiť „progresívnemu videniu“
• Čas: niekoľko hodín až niekoľko dní
• Čím skôr začnete, tým rýchlejšia bude aklimatizácia
• Obzvlášť krátka pre progresívne okuliarové šošovky upravené pomocou EyeLT®

Viac o EyeLT®

Na prechod k progresívnym okuliarovým šošovkám si najprv treba zvyknúť, pretože oku sa vždy ponúka niekoľko obrazov súčasne. Keď si však svoj zrak vytrénujete, dokážete celkom normálne zaostriť na požadovanú vzdialenosť. Mimochodom, ak boli progresívne okuliarové šošovky upravené pomocou technológie EyeLT®, čas aklimatizácie je pomerne krátky. Výsledkom je, že čo najskôr môžete začať využívať váš vizuálny potenciál na maximum a užiť si krištáľovo jasné videnie za všetkých okolností.