0
    Oblasť, v ktorej sa nachádzate: O spoločnosti Rodenstock  
 
Poslať leták
 
 
 

Vyriešte úlohu.*

18

+

=

dvadsaťštyri

 

Ďalšia úloha,
Kliknite sem, prosím.

 
 

*Požadované polia

 
 
nav-Id: 1653138 - doc-Id: 1643128
Spoločnosť
Obľúbené položky (0)
Obľúbené položky (0)
Vaši aktuálne uložení favoriti
 
 

Žiadne obľúbené položky

 
Vyhľadávanie
Vyhľadávanie
 
 
 
 
 
 

Ako je spoločnosť Rodenstock organizovaná

Zistite viac o štruktúre našej spoločnosti a osobnostiach v spoločnosti.

Firemná štruktúra

Svojou transformáciou na spoločnosť s ručením obmedzeným v roku 2002 urobila spoločnosť Rodenstock prvý krok smerom k firemnej štruktúre, ktorá je kompatibilná s kapitálovým trhom. V roku 2003 do spoločnosti vstúpil prvý finančný investor mimo rodiny, spoločnosť Permira Beteiligungsberatung GmbH. V roku 2007 prevzala podiely, ktoré dovtedy vlastnili fondy Permira, európska investičná spoločnosť Bridgepoint.

Ako medzinárodná spoločnosť Rodenstock v rámci tejto štruktúry využíva moderné nástroje firemného financovania, a tým podstatne zvyšuje svoju konkurencieschopnosť.

Základné údaje

Spoločnosť, ktorá bola založená v roku 1877, sídli v Mníchove, zamestnáva približne 4 900 ľudí na celom svete a je zastúpená vo viac než 85 krajinách prostredníctvom dcérskych obchodných spoločností a distribučných partnerov. Rodenstock má výrobné závody na 14 miestach v 13 krajinách.

So svojimi skúsenosťami v oblasti okuliarových šošoviek a rámov je Rodenstock jedinečná značka v oblasti oftalmologickej optiky, ktorá môže používateľom okuliarov ponúknuť kompletný „okuliarový“ systém z jedného zdroja.

V posledných rokoch sa Rodenstock zameral na kľúčové podnikanie v oblasti okuliarov, čo znamená vývoj, výrobu a marketing oftalmologických šošoviek, rámov, ako aj športových a slnečných okuliarov. Spoločnosť sa zriekla okrajových aktivít v oblasti technickej optiky (precíznej optiky), ale aj prístrojov a strojov pre oftalmologickú optiku. Spoločnosť Rodenstock investovala do inovatívneho pokročilého vývoja oftalmologických šošoviek, kolekcií okuliarových rámov značiek Rodenstock a Porsche Design, nových výrobných závodov v Nemecku a v zahraničí, ako aj do nových dcérskych obchodných spoločností na svetových trhoch.

Vo finančnom roku 2017 zaznamenala spoločnosť obrat vo výške 416 miliónov eur.