Okuliare Rodenstock na čítanie: pre vašu radosť z čítania.

Komfortné videnie do blízka vďaka okuliarom na čítanie.
Prinesú vašim očiam pohodlie a vám novú kvalitu života.

scroll down
Váš zoznam želaní
Your type of spectacles
Do you need varifocals, distance glasses or are screen glasses the better solution? Okuliare Rodenstock
Vaše okuliare
Váš očný optik

Individualizované okuliarové šošovky pre vaše okuliare na čítanie.

Čítanie je jednoducho súčasť života, ale je vyčerpávajúce a náročné, keď sa písmená a čísla začnú rozmazávať.Tí, ktorí si chcú zachovať potešenie z čítania a čítať romány, noviny, jedálne lístky a texty písané malým písmom s ľahkosťou, nájdu optimálne riešenie vo vysoko kvalitných okuliaroch na čítanie.
Dobré okuliare na čítanie slúžia presne svojmu účelu: Obnovujú ostré videnie na krátke vzdialenosti.
Čím presnejšie sú okuliarové šošovky prispôsobené pre vás, tým lepší je výsledok. Aj preto vo firme Rodenstock vyrábame okuliarové šošovky pre vaše okuliare na čítanie špeciálne podľa vašich dioptrií na základe komplexnej analýzy celého vášho zrakového systému. Vaše výhody:

Kedy sú okuliare na čítanie užitočné a praktické. A prečo.

Pri čítaní je potrebné stále viac naťahovať ruky a čítanie sa tak stáva nepohodlné. Je vám táto situácia povedomá? Príčinou je presbyopia, je to úplne prirodzený proces: Naše oči sa vekom menia a je čoraz ťažšie prepínať medzi pozeraním do blízka a do diaľky. Minimálna vzdialenosť pre ostré videnie sa zväčšuje a napokon prekročí 40 cm, čo je normálna vzdialenosť pre čítanie. Oči sa potom rýchlo unavia a pri čítaní vás bolí hlava. Nemusí to tak byť – so správnymi okuliarmi môžete znova čítať s celkom prirodzeným pocitom.

Tradičné okuliare
Okuliare Rodenstock

Optimálny komfort pri nosení a estetický vzhľad

Asférické dioptrické okuliare sa vyznačujú rovnejším, menej zaobleným, a teda tenším tvarom. To je zvlášť užitočné pre jednotlivcov s vyššími dioptriami. Výhody:
o 45 % ľahšie než minerálne sklo
o 20 % tenšie než tradičné plastové okuliarové šošovky
o 30 % znížené zväčšenie očí

BIOMETRICKY PRESNÉ OKULIAROVÉ ŠOŠOVKY

Pretože každé oko je iné

Biometrické okuliarové šošovky vytvorili novú generáciu okuliarových šošoviek: Vďaka inovatívnym technológiám je možné určiť stred ostrého videnia pre každé oko zvlášť. Výsledkom je, že ako nositelia okuliarov máte prospech z najostrejšieho videnia v každom smere pohľadu pri akejkoľvek príležitosti.

Viac o biometrických šošovkách

Na čo treba myslieť pri okuliaroch na čítanie?

  • Mnoho ľudí verí mýtu, že ak začnú nosiť okuliare skoro, oslabí im to oči. Skutočnosť je iná: Kto zbytočne dlho bojuje s rozmazaným videním, nezíska nič iné ako bolesti hlavy a napätie v krku. Preto by ste pri prvom náznaku zhoršujúceho sa zraku mali navštíviť očného optika alebo očného lekára a dať si urobiť odborné vyšetrenie (refrakciu): je to základ pre vaše individuálne okuliare na čítanie a spokojnejší život.

  • V mnohých supermarketoch dostať lacné okuliare na čítanie. Ale táto „výhodná ponuka“ má háčik: Hotové okuliare nemôžu vyhovovať vašim očiam. Dioptrie na oboch okuliarových šošovkách sú rovnaké, hoci väčšina ľudí má iné dioptrie na ľavom ako na pravom oku. Individuálne okolnosti, ako je zakrivenie rohovky alebo vzdialenosť medzi zrenicami, sa neberú do úvahy. Kupujúci si často vyberajú okuliarové šošovky s príliš silnými dioptriami bez testovania a rady. Výsledok: Nevhodné hotové okuliare na čítanie môžu vyvolávať bolesti hlavy a únavu očí – presne opak toho, čo by mali robiť.

Doprajte si komfortné videnie bez kompromisov.

Jedny na všetko: Optimálne videnie do blízka a do diaľky s progresívnymi okuliarovými šošovkami.

Často prepínate medzi pohľadom do blízka a do diaľky? Nechce sa vám stále meniť okuliare? Progresívne okuliarové šošovky vám ponúkajú želaný komfort: V progresívnych okuliarových šošovkách rôzne rozsahy videnia neviditeľne splývajú. Bez námahy vidíte ostro na všetky vzdialenosti pohodlne bez vymieňania okuliarov. A z hľadiska výzoru sa progresívne okuliarové šošovky nelíšia od „normálnych“ okuliarov.

Ako pracujú progresívne okuliarové šošovky

S okuliarmi Rodenstock na počítač ste pri práci uvoľnení.

Na pracovisku sa pohľad musí prispôsobovať rôznym vzdialenostiam, na stôl, na monitory, na kolegov. Môže to byť vyčerpávajúce. Práca na počítači má za následok suché oči, bolesti hlavy alebo svalové napätie. Riešenie: okuliare na počítač s okuliarovými šošovkami Rodenstock, ktoré zlepšujú komfort pri práci. Sú prispôsobené vašim typickým zrakovým pohybom a vzdialenostiam a znižujú námahu vašich očí a uvoľňujú držanie tela. Máte viac energie na dôležitejšie veci.

Ergonomická práca s okuliarmi na počítač
Žiadosť o stretnutie

Poslať nezáväznú žiadosť o stretnutie optikovi.Telefón
??data.request.mail??

Zoznam prianí

Optikovi pomôže pripraviť sa na stretnutie, pripojením zoznamu prianí – vybraných rámov.

Vaša žiadosť o stretnutie bola úspešne odoslaná.

Čoskoro obdržíte e-mail s potvrdením, že Vaše údaje boli odoslané optikovi. Optik Vás kontaktuje priamo pre bližšie upresnenie stretnutia.

NÁVRAT SPÄŤ
Vaša požiadavka nemôže byž odoslaná!

Skúste zadanie opakovať, prosím.

Loading