Bezpečne s dobrým videním: s okuliarmi Rodenstock na šoférovanie.

Okuliarové šošovky Rodenstock Road – pretože šoférujete lepšie, ak v každej situácii vidíte jasne.

scroll down
Váš zoznam želaní
Your type of spectacles
Do you need varifocals, distance glasses or are screen glasses the better solution? Okuliare Rodenstock
Vaše okuliare
Váš okuliarový rám
Váš očný optik
Hľadanie očného optika You can attach your wish list directly to your appointment booking

Prvé okuliare na šoférovanie s certifikátom TÜV

Mnohé okolnosti, keď sa motoristi cítia neisto, súvisia s problémami s videním: oslnenie, tma, zlé poveternostné podmienky, mätúce alebo nejasné priestorové situácie. Preto firma Rodenstock vyvinula okuliare, ktoré vám v týchto situáciách umožňujú jazdiť pokojne a s istotou.
Ak vidíte dobre, vaša cesta je bezpečná – potvrdilo to aj TÜV:

* V rámci používateľského testu boli progresívne okuliarové šošovky Impression® Road 2 testované vzhľadom na rozhodujúce kritériá pre bezpečnú jazdu (doba aklimatizácie, zorné pole, účinky oslnenia, kontrast, reprodukcia farieb a čistenie).

Okuliare na šoférovanie: optimálne pre tých, čo často jazdia, a na všedné dni v pohybe.

Či ste obchodný cestujúci, dochádzate do práce alebo šoférujete cestou na dovolenku; ľudia, ktorí trávia veľa času na cestách autom dobre vedia, čo všetko musia oči zvládnuť: zmena svetelných podmienok, oslnenie reflektormi áut, lesknúce sa jazdné pruhy a pod. S okuliarmi na šoférovanie je vaša cesta pokojnejšia a bezpečnejšia.

Meniť okuliare? Netreba.

Pretože okuliarové šošovky Rodenstock Road nie sú „iba“ na šoférovanie. Po vystúpení z auta si môžete užívať aj také ich vlastnosti, ako je optimálne priestorové videnie bez únavy, napriek náročným svetelným podmienkam. Nové okuliare na šoférovanie môžete skrátka používať ako ideálne okuliare na celý deň.

Rozhodne dobrá voľba: Okuliare na šoférovanie Rodenstock Road.

Bezpečná jazda a istota sú neoddeliteľne spojené s dobrým videním – tým viac to platí za volantom pre tých, čo nosia okuliare. Okuliare na šoférovanie Rodenstock sú vyrobené špeciálne podľa vašich osobitných potrieb. Objavte výhody inovatívnych technológií, ako je meranie oka DNEye®, špeciálna povrchová úprava Solitaire® 2 i viac:

Znížené oslnenie

Solitaire® Protect Road 2: Táto inovatívna povrchová úprava znižuje oslnenie spôsobené napríklad modernými xenónovými alebo LED reflektormi. Výrazne znižuje aj nepríjemné odrazy svetla, napr. na mokrej ceste. Počas dňa zosilnenie kontrastov zabezpečuje pokojnú jazdu. Mimochodom: Vaše okuliare na šoférovanie vďaka špeciálnej povrchovej úprave výrazne odpudzujú prach a ľahko sa čistia.

Okuliare Rodenstock
Tradičné okuliare
Okuliare Rodenstock
Tradičné okuliare

Dobré priestorové videnie

Symetrické zorné polia: Bezpečné a spoľahlivé posúdenie vzdialenosti pri parkovaní a predbiehaní závisí od priestorového videnia. To je však presne to, čo u ľudí, ktorí nosia okuliare, môže byť ovplyvnené rôznymi hodnotami v ľavom a pravom oku. Okuliare na šoférovanie s optimalizovanými dioptriami od firmy Rodenstock to vyrovnávajú: Zabezpečujú symetrické zorné polia medzi oboma očami, a tým bezpečné trojrozmerné videnie.

Lepšie nočné videnie

Meranie oka DNEye®: Mnohí ľudia sa pri šoférovaní v noci cítia menej isto. Príčina: V tme sa zreničky rozšíria a svetelné lúče sa lámu inak a vytvárajú rozmazaný obraz. S meracím prístrojom DNEye® od firmy Rodenstock sa tento efekt zistí a individuálne napraví. Vaše okuliare Rodenstock na šoférovanie zabezpečujú ostré a vysoko kontrastné videnie, najmä za zhoršených svetelných podmienok.

Okuliare Rodenstock
Tradičné okuliare

Rýchla zmena zaostrenia

Veľké zorné polia: Pri šoférovaní sa vaše oči rýchlo musia prispôsobiť rôznym vzdialenostiam – pozrieť z cesty na navigačné zariadenie, do zrkadla a späť. Okuliarové šošovky Rodenstock Road sú presne prispôsobené na tieto dynamické požiadavky. Veľmi veľké zorné polia zabezpečujú celkové ostré videnie, sú perfektné na rýchlu zmenu zaostrenia.

Okuliare Rodenstock
Tradičné okuliare

Cieľ: Vaše osobné okuliare na šoférovanie.

Rodenstock Road Sun: Slnečné okuliare za volant.

Riziko nehody sa môže zvýšiť, keď je videnie v lete obmedzené jasným oslepujúcim slnečným svetlom alebo slnkom nízko nad obzorom. Riešenie: Slnečné okuliare Rodenstock Road so špeciálne vyvinutým hnedým zafarbením znižujú slnečnú žiaru, no napriek tomu nimi stále možno dostatočne jasne čítať displej a navigačný systém. A samozrejme ste výborne vybavení, aj keď idete pešo.

Pre komfortné videnie na všetky vzdialenosti:
Progresívne pre vodičov.

Najmä pri šoférovaní je potrebná plynulá zmena medzi videním do blízka a do veľkej diaľky. Tu sú ideálne progresívne okuliarové šošovky: Rôzne zorné polia v progresívnych šošovkách neviditeľne splývajú. Bez námahy vidíte ostro na všetky vzdialenosti. A z hľadiska výzoru sa progresívne okuliarové šošovky nelíšia od „normálnych“ okuliarov.

Ako pracujú progresívne okuliarové šošovky

Správny rám pre vaše okuliare na šoférovanie.

Rodenstock vám ako výrobca okuliarových šošoviek a rámov ponúka okuliare na šoférovanie spolu s rámami z jedného zdroja. Okuliarové rámy Rodenstock kombinujú inovatívne technológie a materiály so štýlovým dizajnom a rozmanitou škálou. Pre motoristov sú rámy s väčšími okuliarovými šošovkami a úzkymi stranicami, ktoré sedia vyššie na ráme. Okuliarové rámy so zaoblenými okuliarovými šošovkami pomáhajú znižovať nepríjemné bočné svetlo.

Ukázať všetky okuliarové rámy
Žiadosť o stretnutie

Poslať nezáväznú žiadosť o stretnutie optikovi.Telefón
??data.request.mail??

Zoznam prianí

Optikovi pomôže pripraviť sa na stretnutie, pripojením zoznamu prianí – vybraných rámov.

Vaša žiadosť o stretnutie bola úspešne odoslaná.

Čoskoro obdržíte e-mail s potvrdením, že Vaše údaje boli odoslané optikovi. Optik Vás kontaktuje priamo pre bližšie upresnenie stretnutia.

NÁVRAT SPÄŤ
Vaša požiadavka nemôže byž odoslaná!

Skúste zadanie opakovať, prosím.

Loading