0
    Oblasť, v ktorej sa nachádzate: Okuliare  
 
Poslať leták
 
 
 

Vyriešte úlohu.*

19

+

=

dvadsaťtri

 

Ďalšia úloha,
Kliknite sem, prosím.

 
 

*Požadované polia

 
 
nav-Id: 1652988 - doc-Id: 1643756
Spoločnosť
Obľúbené položky (0)
Obľúbené položky (0)
Vaši aktuálne uložení favoriti
 
 

Žiadne obľúbené položky

 
Vyhľadávanie
Vyhľadávanie
 
 
 
 
 
 

Správne okuliare

Štvorcový alebo obdĺžnikový tvar tváre

Charakteristiky štvorcovej tváre:
 • výrazný hranatý tvar
 • široké čelo a výrazná brada
 • veľmi rovné boky tváre

Naše odporúčanie:
Okrúhly alebo oválny rám dokonale ladí s hranatým tvarom vašej tváre, čo znamená štýlové okuliare zo šesťdesiatych rokov s okrúhlymi sklami. Ak hľadáte slnečné okuliare, vyskúšajte pilotky. Sklá v tvare kvapky, ako aj iné okrúhle alebo zakrivené sklá, zvyčajne vyrovnávajú hranaté tváre. Vhodné sú aj bezrámové okuliare s „mäkkými“ tvarmi skiel.

Správne okuliare

Okrúhly tvar tváre

Charakteristiky okrúhlej tváre:
 • široká plná brada
 • jednotný vyplnený vonkajší obrys
 • skôr kratšia v pomere k svojej šírke

Naše odporúčanie:
Štvorcové rámy zužujú a zvýrazňujú okrúhlu tvár a zdá sa, že ju aj predlžujú. Bezrámové okuliare, okuliare s nenápadnými rámami alebo okuliare s polovičnými rámami šikovne zvýrazňujú oblasť okolo očí a vytvárajú harmonický obraz. S vaším tvarom tváre sa dajú dobre kombinovať aj okuliare, ktoré sa zužujú smerom k dolnej časti. Na druhej strane by ste sa však mali vyhnúť okrúhlym sklám a hrubým rámom.

Správne okuliare

Úzka tvár v srdcovom tvare

Charakteristiky srdcovej tváre:
 • široká oblasť čela
 • úzka brada, ktorá sa zbieha do špičky
 • vysoké lícne kosti

Naše odporúčanie:
Blahoželáme, vyhovujú vám takmer akékoľvek okuliare! So srdcovým tvarom tváre dobre ladia hranaté aj oválne a okrúhle tvary. Bezrámové okuliare alebo okuliare s jemnými okrajmi rámov zabezpečia harmonický vzhľad. Ubezpečte sa, že stranice okuliarov nie sú pripevnené k okuliarom v strede a sú skôr tenké.

Správne okuliare

Oválny tvar tváre

Charakteristiky oválnej tváre:
 • vyvážený mäkký vonkajší obrys
 • jemne zaoblená brada
 • Najširšie miesto je na úrovni lícnych kostí

Naše odporúčanie:
Na oválnych tvárach sa okuliare nosia veľmi dobre. Všeobecne vám vyhovuje takmer všetko! Môžete vytvoriť jedinečný atraktívny vzhľad pomocou extrémnych tvarov. Pre dominantnejší výraz tváre zvoľte hranatý tmavý model. Okrúhle tvary zmäkčujú vašu tvár a posilňujú ženskosť ženských tvárí. Mimochodom, mimoriadne modely si môžete vybrať aj pri slnečných okuliaroch. Nebojte sa experimentovať – čokoľvek vám spraví radosť je v poriadku!

Správne okuliare

Detská tvár

Naše odporúčanie:
Všeobecne platí, že na detské okuliare sa vzťahujú rovnaké pravidlá ako na okuliare pre dospelých. Ubezpečte sa tiež, že okuliare sú ľahké a súčasne pevné, aby vydržali aj divoké šantenie. Dobré detské okuliare majú pružné stranice a optik ich dokáže ľahko nastaviť tak, aby na nose aj za ušami držali pevne a bezpečne. Dôležité: Pri nakupovaní nechajte výber na vaše dieťa, pretože čím viac cool okuliare sú, tým radšej ich bude nosiť.

Tieto okuliare vyhovujú vášmu dieťaťu:
   

Rozhoduje viac než len chuť

Všeobecne je vaša vlastná chuť pri výbere nových okuliarov samozrejme rozhodujúca. Je to však podobné, ako keď kupujete šaty. Existujú tvary okuliarov, ktoré lichotia jednej osobe, ale vlastne nie sú vhodné pre inú osobu. Široké rámy rozširujú hranatú tvár a pri okrúhlych okuliarových šošovkách je okrúhla tvár plnšia. A to je v rozpore s našim vnímaním „správnych“ pomerov. Preto pri výbere nových okuliarov pridajte k výberovým kritériám „tvar tváre“.

Ako určíte tvar vašej tváre

Je to jednoduché. Postavte sa pred zrkadlo a odhrňte si vlasy z tváre. Teraz môžete porovnať obrysy vašej tváre s našimi obrázkami.

Naše odporúčanie:

 • Pokiaľ si nie ste istý, môžete obkresliť obrysy vašej tváre na zrkadle pomocou pera s atramentom rozpustným vo vode.
 • Pri rozhodovaní buďte k sebe úprimný. Ak poznáte tvár svojej tváre, môžete so správnymi okuliarmi dosiahnuť optimálny účinok.
 • Tieto informácie vám nepomôžu iba pri výbere dioptrických okuliarov, ale sú veľmi užitočné, aj keď si vyberáte vaše nové slnečné okuliare.

Dobré je všetko, čo sa vám páči!

Pri výbere správnych okuliarov pre váš tvar tváre je veľmi dôležité, aby sa rám páčil vám! Ak máte ten úžasný pocit „Wow“ aj pri modele, ktorý nie je pre vás vhodný podľa nášho typového poradenstva, riaďte sa svojím inštinktom a vyberte si to, čo sa vám páči! Koniec koncov, pre vás je najdôležitejšie to, aby sa vám páčilo ako vyzeráte s vašimi novými okuliarmi Rodenstock.