Prvotriedne progresívne okuliarové šošovky Rodenstock.

Nekonečne variabilné ostré videnie na všetky vzdialenosti vďaka individuálne prispôsobeným progresívnym okuliarovým šošovkám.

scroll down
Váš zoznam želaní
Your type of spectacles
Do you need varifocals, distance glasses or are screen glasses the better solution? Okuliare Rodenstock
Vaše okuliare
Váš okuliarový rám
Váš očný optik
Hľadanie očného optika You can attach your wish list directly to your appointment booking

Optimálne videnie do blízka, do diaľky a na strednú vzdialenosť s progresívnymi okuliarovými šošovkami Rodenstock.

Ako naznačuje názov, progresívne okuliarové šošovky ponúkajú progresívnu dioptrickú hodnotu a ostré videnie na akúkoľvek vzdialenosť. Pretože progresívne okuliarové šošovky sú schopné korigovať chybné videnie do diaľky aj do blízka zároveň. Vzhľadom na to, že nemajú viditeľný okraj, zmeny dioptrií nie sú navonok viditeľné, majú aj estetické výhody.

Kedy sú progresívne okuliarové šošovky užitočné?

Naše oči sa vekom menia. Znamená to, že keď dosiahneme stredný vek, šošovka oka už nie je tak elastická. Oči sa stále ťažšie prispôsobujú zmenám videnia na rôzne vzdialenosti  - potrebujú pomoc.V takomto prípade predstavujú progresívne okuliarové šošovy ideálne riešenie.Pretože s progresívnymi okuliarovými šošovkami sa zbavíte otravného a nepohodlného vymieňania okuliarov.

Najlepšie videnie od firmy Rodenstock – s progresívnymi okuliarovými šošovkami.

Optimálne zorné pole

Široké a individuálne prispôsobené zorné pole – Máte aktívny životný štýl a trávite veľa času vonku? Pracujete často na počítači alebo radi čítate? Zorné pole vašich progresívnych okuliarových šošoviek Rodenstock je špeciálne prispôsobené vášmu konkrétnemu životnému štýlu a nárokom na pozeranie!

Periférne zóny
V závislosti od kvality okuliarových šošoviek môžu periférne zóny vyzerať veľmi rôzne. So vzrastajúcou kvalitou sa periférna zóna so skreslením obrazu zmenšuje.

Tradičné progresívne okuliarové šošovky
Progresívne okuliarové šošovky Rodenstock
Tradičné progresívne okuliarové šošovky
Progresívne okuliarové šošovky Rodenstock

Žiadny efekt „kolísania“

Žiadne efekty „kolísania“ – S progresívnymi okuliarovými šošovkami Rodenstock nie je videnie v periférnych oblastiach deformované či skreslené. 

B.I.G. EXACT®
Ako sú vyrobené Vaše biometrické progresívne šošovky

S biometrickými progresívnymi šošovkami, založenými na unikátnej technológii DNEye®, vytvára Rodenstock revolučný posun vo výpočte progresívnych šošoviek. Presne zohľadňujeme a určujeme jedinečný tvar a veľkosť každého oka, a to zohľadnením pri výrobe.

Viac o B.I.G. EXACT

Načo treba myslieť pri progresívnych okuliarových šošovkách?

 • Každé oko je jedinečné ako vy. Ako by teda mohli bežné konfekčné okuliare vyhovovať vašim konkrétnym individuálnym potrebám? Vďaka nanajvýš presnému meraniu oka s Rodenstock DNEye® Scannerom, sme schopní namerať všetky individuálne odchýlky a zohľadniť ich pri výrobe okuliarových šošoviek. Výsledok: Máte ostrejšie a kontrastnejšie videnie ako kedykoľvek predtým – dokonca aj za súmraku a zhoršených svetelných podmienok. Vďaka skvelému komfortu a rýchlej adaptácie zabezpečujú dokonalý zážitok.

 • Pri prechode na progresívne okuliarové šošovky bude možno potrebné si zvyknúť. No po čase bude váš zrak spoľahlivo naučený normálne zaostriť na želanú vzdialenosť.
  S progresívnymi okuliarovými šošovkami od firmy Rodenstock vyrobenými na zákazku je doba aklimatizácie veľmi krátka v porovnaní s tradičnými okuliarovými šošovkami, čo znamená, že vidíte ostro na všetky vzdialenosti čo najskôr, ako je to možné.

 • Okuliare musia dokonale sedieť: Nemali by na nose tlačiť, ani sa pri pohybe z neho zošmyknúť. So systémom 3D video merania Rodenstock ImpressionIST® sa presne meria tvar vašej tváre,  vzdialenosť zreníc aj všetky kľúčové parametre v kombinácii s vybraným rámom, aby ste mali čo najlepší zážitok z videnia.

 • Pozeranie cez okuliarové šošovky v kombinácii s prirodzenými pohybmi oka môže viesť k nežiadúcemu "plávajúcemu" efektu. Na rozdiel od jednoohniskových šošoviek dochádza na okrajoch progresívnych okuliarových šošoviek, v dôsledku zmeny dioptrickej hodnoty, ku skresleniu. Tento "plávajúci" efekt môže viesť napríklad k bolestiam hlavy.S progresívnymi okuliarovými šošovkami Rodenstock vyrobenými na zákazku sa tieto efekty znížia na nebadateľné minimum.

Urobte zo svojich progresívnych okuliarových šošoviek „multifunkčné“ a vyberte si z nasledujúcich doplnkov:

Rodenstock Solitaire® 2: Prémiové povrchové úpravy pre vyššiu odolnosť, perfektné antireflexné vlastnosti.

Naše progresívne okuliarové šošovky štandardne dodávame s povrchovou úpravou Solitaire® Protect PRO 2, ktorá ponúka komplexnú ochranu proti svetlu a perfektný vzhľad.
Vďaka našim ďalším prémiovým povrchovým úpravám môžete ešte viac zvýšiť odolnosť svojich okuliarov, obmedziť nutnú údržbu a uľahčiť ich čistenie. Či je to ochrana proti nečistote a prachu, posledná generácia UV ochrany alebo pozeranie bez napínania zraku s redukciou umelého svetla z počítačov, laptopov a smartfónov – spýtajte sa svojho očného optika na povrchové úpravy Rodenstock Solitaire® 2.

Extrémne hladké, úplne čisté: X-tra Clean.

Čisté okuliarové šošovky celý deň? Nová povrchová úprava X-tra Clean to umožňuje. Kľúčová je špeciálna doplnková prémiová povrchová vrstva okuliarových šošoviek Rodenstock (aplikovaná na prednú aj zadnú plochu okuliarových šošoviek). 
Mimoriadne hladký povrch znamená, že sotva sa naň môže prilepiť špina – a ak sa tieto okuliarové šošovky predsa len zašpinia, ľahko ich možno vyčistiť.

 • Dlhodobo krištáľovo čisté videnie
 • Rýchle a jednoduché čistenie okuliarových šošoviek bez zanechania šmúh alebo zvyškov nečistôt
 • Odpudzuje nečistoty, vodu a prach
Ako funguje povrchová úprava X-tra Clean?
PERFEKTNÉ VIDENIE ZA VŠETKÝCH SVETELNÝCH PODMIENOK

ColorMatic® 3: Samozafarbujúce okuliarové šošovky Rodenstock.

Naše samozafarbujúce šošovky sa automaticky prispôsobia všetkým svetelným podmienkam, zabraňujú oslneniu a umožňujú tak pohodlné videnie v každej situácii. V interiére sú takmer číre a vonku sa zafarbia v závislosti na intenzite svetla.
Na základe viac ako 50 rokov skúseností spoločnosti Rodenstock, v oblasti samozafarbujúcich technológií, teraz po novom definujeme vylepšenia samozafarbujúcich šošoviek: nová generácia samozafarbujúcich šošoviek ColorMatic® 3 ponúka o 30% rýchlejšie rozjasnenie v porovnaní s predchádzajúcou generáciou.

Rýchle stmavnutie a rozjasnenie spolu s filtrom modrého svetla zabezpečuje poznateľne vizuálny komfort, zatiaľ čo široký výber farieb poskytuje rôzne možnosti využitia a módnych štýlov. ColorMatic® 3 ponúka pohodlie a ostré videnie v každej situácií, vďaka tomu prináša perfektné a inteligentné riešenie pri každodennom nosení.

Nová ochrana vašich očí pred svetlom:
Rodenstock PRO410.

UV lúče môžu škodiť očiam i pokožke a prenikajú aj cez oblaky na zatiahnutej oblohe. Vedľa UV žiarenia sa vo farebnom spektre nachádza aj modré svetlo. Je dôležité pre biorytmy a iné biologické funkcie tela. Popri pozitívnych účinkoch môžu byť určité prvky modrého svetla aj škodlivé.
Vzorec úspechu je v správnom pomere. S ochranou Rodenstock proti svetlu PRO410 vaše oči dostanú iba toľko svetla, koľko skutočne potrebujú – deň čo deň.

Správny rám pre vaše progresívne okuliarové šošovky.

Ako výrobca okuliarových šošoviek a rámov vám ponúkame perfektnú kvalitu z jedného zdroja. Okuliarové rámy od firmy Rodenstock kombinujú inovatívne technológie s klasickým a tradičným, ale aj nadčasovým a štýlovým dizajnom. Sú tiež dokonale prispôsobené používateľovi. Progresívne okuliarové šošovky možno vsadiť do všetkých rámov firmy Rodenstock. Zvlášť vhodné sú rámy s veľkými okuliarovými šošovkami.

Ukázať všetky okuliarové rámy

Inovatívne meranie oka

Najprv odmeria vaše oči ultramoderným Rodenstock DNEye® Scannerom. Meranie je úplne automatické a veľmi presné vo vyše 7 000 meracích bodoch.
Na rozdiel od tradičných meracích prístrojov DNEye® Scanner nielen zaznamená štandardné hodnoty myopie (krátkozrakosti) a hyperopie (ďalekozrakosti) a astigmatizmus, ale aj oveľa viac, napr. reakciu vašej zrenice počas dňa a v noci s čím súvisia zmeny vo videní. Takýmto spôsobom sa zistia aj jednotlivé odchýlky, ktoré spôsobujú napríklad zníženú citlivosť na kontrasty a slabé videnie za zhoršených svetelných podmienok.

  3D meranie okuliarových šošoviek

  Pri výrobe individuálne prispôsobených okuliarových šošoviek hrá rozhodujúcu úlohu aj to, ako vám okuliare sedia na tvári. Kľúčové údaje z merania zozbiera centrovací 3D video systém Rodenstock ImpressionIST®.
  Vy sa iba jednoducho pozeráte do zrkadla pripojeného k ImpressionIST®. Dva fotoaparáty vás odfotografujú z dvoch perspektív. Pomocou týchto fotografií sa presne zmerajú parametre vašej tváre spolu s vybraným rámom, ako je vzdialenosť medzi zrenicami a ich priemer.

   Žiadosť o stretnutie

   Poslať nezáväznú žiadosť o stretnutie optikovi.   Telefón
   ??data.request.mail??

   Zoznam prianí

   Optikovi pomôže pripraviť sa na stretnutie, pripojením zoznamu prianí – vybraných rámov.

   Vaša žiadosť o stretnutie bola úspešne odoslaná.

   Čoskoro obdržíte e-mail s potvrdením, že Vaše údaje boli odoslané optikovi. Optik Vás kontaktuje priamo pre bližšie upresnenie stretnutia.

   NÁVRAT SPÄŤ
   Vaša požiadavka nemôže byž odoslaná!

   Skúste zadanie opakovať, prosím.

   Loading