nav-Id: 1653138 - doc-Id: 1643128

Ako je spoločnosť Rodenstock organizovaná

Zistite viac o štruktúre našej spoločnosti a osobnostiach v spoločnosti.

Anders Hedegaard

CEO

Marcus Desimoni

CFO

Roland Dimbath

COO

Firemná štruktúra

V roku 2002 Rodenstock nastavil kurz podnikovej štruktúry vhodnej pre kapitálový trh tým, že sa stal spoločnosťou s ručením obmedzeným. V júni 2003 sa stala spoločnosť Permira GmbH vôbec prvým nespriazneným finančným investorom. V roku 2007 prevzala akcie spoločnosť Permira Fonds európska investičná spoločnosť Bridgepoint. V roku 2015 sa ako ďalší investor pridala tiež spoločnosť Compass Partners.

Apax Fonds prevzal ich akcie v marci 2021. Apax Fonds podporuje vedenie spoločnosti Rodenstock, umožňuje jej rast a podporuje investície do inovácií digitalizácie a efektívneho marketingu produktov.

Základné údaje

Skupina Rodenstock je jedným z popredných svetových výrobcov vysoko kvalitných okuliarových šošoviek. S filozofiou „B.I.G. VISION® FOR ALL“, výrobca umožnil posun paradigmatu vo vnímaní progresívnych šošoviek. Ťažiskom obchodnej stratégie je patentovaná technológia DNEye® Pro, s ktorou Rodenstock ako vôbec prvý meria individuálny tvar a veľkosť každého oka a z tisícky dátových bodov vyrába individualizované okuliarové šošovky, tzv. Biometric Intelligent Glasses (B.I.G. VISION®).

Spoločnosť bola založená v roku 1877 a sídli v Mníchove, zamestnáva približne 4 900 ľudí po celom svete a má predajné kancelárie a distribučných partnerov vo viac ako 85 krajinách. Rodenstock prevádzkuje výrobné závody na 14 miestach v 13 krajinách.