Naša cesta k biometrickej precíznosti

scroll down
Váš zoznam želaní
Your type of spectacles
Do you need varifocals, distance glasses or are screen glasses the better solution? Okuliare Rodenstock
Vaše okuliare
Váš očný optik

Každé oko je jedinečné.

Väčšina výrobcov šošoviek v súčasnosti vyrába okuliarové šošovky pomocou štandardného testu zraku, iba s použitím štandardných hodnôt refrakcie ako vstupných údajov. V takomto prípade sú pre biometrické parametre očí použité iba priemerné hodnoty z redukovaného modelu oka. Tieto priemerné hodnoty však vyhovujú iba 2 % očí. V dôsledku toho tieto okuliare nezodpovedajú skutočným potrebám užívateľov.

Vyhovuje iba 2 %

Ak zahrnieme do výpočtu všetky štandardné merané parametre oka, zistíme, že s redukovaným modelom sa zhodujú iba 2 % očí.

Prečo biometrická precíznosť znamená ostrejšie videnie

Svetlo, ktoré prechádza okom sa láme a dopadá na sietnicu, aby tak vytvorilo ostrý obraz. Každá z častí, ktorou svetlo na svojej ceste okom prechádza, zohráva pri formovaní videnia svoju úlohu. Pretože každá časť má iný index lomu, je potrebné ich zmerať čo najpresnejšie.

Nová éra biometricky inteligentných okuliarov

Stará norma, založená na priemerných biometrických údajoch je prežitok.

Rodenstock je priekopníkom v odbore. Neustále hľadáme spôsob, ako spresniť výrobu progresívnych okuliarových šošoviek.
Dosiahnutie novej úrovne biometrickej precíznosti nám trvalo veľa rokov. Na tejto ceste sme čelili niekoľkým zásadným výzvam.

 • Tradične sa progresívne šošovky vyrábajú na základe štandardných hodnôt refrakcie z bežného merania zraku. K ceste za našimi cieľmi - teda lepšie videnie pre všetkých - sme potrebovali presnejšie údaje biometrických parametrov oka. To nás viedlo k vyvinutiu nášho DNEye® Scanneru, ktorý bol prvým krokom k dosiahnutiu skutočnej biometrickej precíznosti.

  Pomocou technológie DNEye® sme boli schopní naskenovať tisíce dátových bodov v každom jednotlivom oku. Z týchto dátových bodov sme potom dokázali zostaviť súbor viac ako 80 biometrických parametrov oka.

 • Ďalšou výzvou bolo rozpoznať koreláciu medzi biometrickými parametrami a nameranými údajmi. Tisíce hodín trvala pokročilá matematická analýza a výsledkom bolo posunutie súčasnej vedeckej hranice pre výpočet šošoviek. Viac ako 80 biometrických parametrov oka bolo úspešne transformovaných do procesu výpočtu okuliarovej šošovky.

  Nakoniec sa nám podarilo vytvoriť kompletný biometrický model konkrétneho oka. Tento veľmi precízny model nám umožňuje presne rozpoznať centrum najostrejšieho videnia každého jednotlivého oka.

 • Po vytvorení biometrického modelu oka sme boli pripravení prijať poslednú výzvu. Preniesť biometrické parametre priamo do výroby okuliarových šošoviek. Na rozdiel od konkurencie, ktorá biometrické údaje niekedy meria, ale len zriedka ich použije pre vlastnú výrobu, sme sa rozhodli použiť náš presnejší biometrický model oka pre výrobu okuliarových šošoviek.

  Aby sme maximálne využili presnosť biometrického modelu oka, navrhli sme spôsob digitálneho prenosu údajov z DNEye® Scanneru piramo do výroby progresívnych šošoviek.

Výsledok

B.I.G. VISION® FOR ALL
a Biometric Intelligent Glasses.


Zrodili sa dva piliere v histórii spoločnosti Rodenstock:

 • B.I.G. VISION® FOR ALL - naša jedinečná filozofia, ktorej podstatou je skutočnosť, že každý človej a jeho oči sú jedinečné.
 • Náš produkt: Biometrické inteligentné okuliare – prvé maximálne presné progresívne okuliarové šošovky vyrobené pomocou biometrického modelu, na základe údajov nameraných DNEye® Scannerom. To je začiatok novej biometrickej éry progresívnych šošoviek.
  Tieto šošovky sme pomenovali: B.I.G. Exact®.
Viac o B.I.G. EXACT®
Náš cieľ

B.I.G. VISION® FOR ALL


Dopredu nás poháňala nespokojnosť so štandardom. Chceli sme byť o krok ďalej a vyrábať tie najlepšie progresívne šošovky pre ľudí po celom svete.

AI: Nová norma pre výrobu progresívnych šošoviek
Nová technológia umelej inteligencie nám umožňuje zahrnúť do výpočtu okuliarových šošoviek približné biometrické hodnoty. Dôvodom je zabezpečenie podstatne vyššej úrovne biometrickej presnosti v prípade, keď nemáme k dispozícii presné hodnoty z DNEye® Scanneru. Využitie umelej technológie predstavuje úplne nový štandard vo výrobe progresívnych šošoviek.
Tieto nové okuliarové šošovky majú názov: B.I.G. NORM®.

Viac o B.I.G. NORM®

Čas pre Biometrickú Precíznosť.

icons/big/qualitaetsgarantie_veredelung

Hľadanie očného optika

Mám záujem o okuliarové šošovky Biometric Intelligent Glasses

Chcete zistiť ako môžu biometrické inteligentné okuliare zlepšiť aj Vaše videnie? Objednajte sa u najbližšieho špecialistu na B.I.G.

icons/big/zufriedenheitsgarantie

Pre optiky

Kontakt a ďalšie informácie

Chcete sa stať súčasťou konceptu B.I.G. VISION®? Pre viac informácií vyplňte kontaktný formulár a my sa Vám ozveme čo najskôr.

Žiadosť o stretnutie

Poslať nezáväznú žiadosť o stretnutie optikovi.Telefón
??data.request.mail??

Zoznam prianí

Optikovi pomôže pripraviť sa na stretnutie, pripojením zoznamu prianí – vybraných rámov.

Vaša žiadosť o stretnutie bola úspešne odoslaná.

Čoskoro obdržíte e-mail s potvrdením, že Vaše údaje boli odoslané optikovi. Optik Vás kontaktuje priamo pre bližšie upresnenie stretnutia.

NÁVRAT SPÄŤ
Vaša požiadavka nemôže byž odoslaná!

Skúste zadanie opakovať, prosím.

Loading