Pohodlie v práci
vďaka okuliarom Rodenstock

Či už v kancelárii alebo home office: okuliarové šošovky Ergo® znížia napätie v očiach a zabezpečia tak uvoľnené držanie tela. Vy sa potom môžete plne venovať dôležitejším veciam.

scroll down
Váš zoznam želaní
Your type of spectacles
Do you need varifocals, distance glasses or are screen glasses the better solution? Okuliare Rodenstock
Vaše okuliare
Váš očný optik

Pripravte sa na každodenný digitálny život s okuliarmi Rodenstock, vhodnými do kancelárie aj pre home office.

Na pracovisku sa pohľad musí prispôsobovať rôznym vzdialenostiam: stolu, monitoru či kolegom. Môže to byť vyčerpávajúce: práca na počítači má často za následok pocit suchých očí, bolesti hlavy, napätia krku a ramien. Riešenie: individuálne šošovky pre home office vyrobené podľa vášho kompletného biometrického modelu oka.

Ergonomická práca

Prejdite ďalej, prosím: Okuliarové šošovky Ergo®, ktoré zlepšujú komfort pri práci, sú jediné okuliarové šošovky, ktoré možno individuálne prispôsobiť typickým pracovným vzdialenostiam a pohybom oka – s väčšími rozsahmi videnia presne tam, kde je to pre vás dôležité. Väčšie zorné pole podporuje ergonomické držanie hlavy a tela a zaručuje pohodlné videnie, pri ktorom sa neunavíte.

Pracovné okuliare môžu byť užitočné nielen v kancelárii, ale aj pri iných činnostiach, ktoré vyžadujú sústredený pohľad na kratšiu vzdialenosť. Či hráte podľa nôt, venujete sa ručným prácam, kontrolujete displeje alebo predstavujete dôležitú prezentáciu: Okuliarové šošovky Ergo®, ktoré zlepšujú komfort pri práci, ponúkajú vynikajúce videnie bez únavy na krátku vzdialenosť pri práci i pri koníčkoch.

Okuliare na čítanie
Rodenstock okuliare na počítač

Pripravte sa na digitálny život s okuliarmi Rodenstock,
ktoré sú vhodné tak ako do kancelárie, tak pre home office.

BIOMETRICKY PRESNÉ OKULIAROVÉ ŠOŠOVKY

Pretože každé oko je iné

Biometrické okuliarové šošovky vytvorili novú generáciu okuliarových šošoviek: Vďaka inovatívnym technológiám je možné určiť stred ostrého videnia pre každé oko zvlášť. Výsledkom je, že ako nositelia okuliarov máte prospech z najostrejšieho videnia v každom smere pohľadu pri akejkoľvek príležitosti.

Viac o biometrických šošovkách

Kedy má zmysel si zabezpečiť okuliare pre prácu na počítači?

 • Veľa pracujete na počítači a niekedy sa vám na obrazovke ťažko číta alebo vás večer bolieva hlava alebo krk? Dobré pracovné okuliare to môžu výrazne ovplyvniť. Zabezpečia vám ostré videnie na typické pracovné vzdialenosti a uľahčujú pohyby očí počas práce. Uľaví sa tak nielen vašim očiam: Zbavíte sa aj napätia, intenzívneho napínania zraku a neprirodzeného držania tela, čo znamená, že môžete pracovať uvoľnenejšie.

  icons/big/PC_ergo
 • Progresívne okuliarové šošovky vám umožňujú hladký prechod zblízka do diaľky v rôznych každodenných situáciách. Táto flexibilita vo videní však prináša relatívne úzky priestro pre videnie na monitor počítača. Aby ste dobre videli podvedome zaujmete neprirodzené držanie hlavy a tela. Okuliare pre prácu na počítač sú navrhnuté s ohľadom na požiadavky vášho pracoviska, čím vás chránia pred stresom a únavou.

  icons/big/PC_progressiv
 • Okuliare na čítanie sú vo všeobecnosti optimalizované na čítanie na vzdialenosť 40 cm – monitor je zvyčajne oveľa ďalej. Výsledok: Ustavične sa nakláňate dopredu, aby ste videli jasne. A na väčšie vzdialenosti, napr. keď sa rozprávate s kolegami, očiam. Musíte si zakaždým okuliare zložiť. Naproti tomu pracovné okuliare sú navrhnuté presne podľa potrieb vášho pracoviska. Vyhnete sa nesprávnemu držaniu tela a môžete pracovať pohodlnejšie.

  icons/big/PC_reading
 • Vaše vnútorné biologické hodiny môžu byť narušené v dôsledku vysokého podielu modrého svetla, ktoré vyžarujú počítače, smartfóny, tablety a iné obrazovky. Pracovné okuliare Rodenstock s prvotriednou povrchovou vrstvou Solitaire® Protect Balance 2 znižujú podiel modrej zložky, a tým môžu zvýšiť váš príjemný pocit v každodennom živote.

Ergonomia pri práci s počítačom

• Upravte polohu monitoru tak, aby bola jeho horná hrana pod úrovňou Vašich očí. Uľahčite tak napätie v oblasti ramien a krku. Tento mierne sklonený pohľad Vám umožní lepšie sa sústrediť na blízke objekty.

• Upravte si veľkosť znakov na monitore tak, aby boli všetky dobre čitateľné.

• Často sa v priebehu práce zamerajte pohľadom inam ako na monitor, napr. z okna. Krátke prestávky a striedanie vzdialeností pohľadu poskytujú očným svalom potrebnú relaxáciu.

• Frekvencia žmurkania počas sústredenej práce klesá až o 40%. Pravidelne žmurkajte alebo môžete oči na chvíľu zavrieť. To im dodá potrebnú hydratáciu a sú potom lepšie pripravené na ďalšiu prácu. Žmurkaním predchádzate suchým očiam. Pite dostatočné množstvo tekutín.

Vyvážený biorytmus

V porovnaní s prirodzeným denným svetlom digitálne zariadenia vyžarujú neprirodzene vysoké množstvo modrého svetla. V dôsledku toho sa naše vnútorné hodiny rozladia a ťažko sa nám zaspáva. Pracovné okuliare Rodenstock s inovatívnou povrchovou úpravou redukuje modré svetlo na prirodzenú úroveň. Výsledok: Vyvážený biorytmus a pokojný spánok.

Otestujte si svoje vedomosti tu!

Vedeli ste?

Mnohé firmy prispievajú na pracovné okuliare alebo uhrádzajú celú cenu. Spýtajte sa svojho zamestnávateľa!

Otestujte si svoje znalosti o modrom svetle

Otázka x/x: Aké účinky na váš biorytmus má svetlo, ktoré vyžarujú obrazovky počítačov?
 • Rýchlejšie sa na pracovisku unavíme.
 • Večer je pre nás ťažké uvoľniť sa.
 • Nemá žiadne účinky.

Počítačové obrazovky vyžarujú neprirodzené množstvo modrého svetla. Toto modré svetlo znižuje koncentráciu melatonínu, a tým pôsobí povzbudzujúco. To má za následok ťažkosti so zaspávaním.

Otestujte si svoje znalosti o modrom svetle

Otázka x/x: Aká je podľa prieskumov pravdepodobnosť, že človek je na druhý deň výrazne nesústredený, ak predchádzajúci večer surfoval po deviatej večer?
 • 2 razy vyššia
 • 3 razy vyššia
 • 5 ráz vyššia

Prieskum medzi viac ako 1 600 belgickými stredoškolákmi vo veku 13 až 17 rokov potvrdzuje, že jednotlivci, ktorí používali mobil viac ako raz týždenne večer po zhasnutí svetiel, boli s päťnásobne vyššou pravdepodobnosťou na druhý deň veľmi unavení.
Zdroj: Spiegel Online, 24. november 2014

Otestujte si svoje znalosti o modrom svetle

Otázka x/x: Ktorý hormón modré svetlo blokuje a tým zabraňuje, aby sme večer boli unavení?
 • Melatonín
 • Oxytocín
 • Progesterón

Hormón melatonín, indikátor našich vnútorných hodín, produkuje v noci epifýza v mozgu. Zatiaľ čo jas blokuje tvorbu tohto hormónu.
Zdroj: Wikipedia

Otestujte si svoje znalosti o modrom svetle

Otázka x/x: Až na koľko percent sa môže podľa štúdie znížiť koncentrácia melatonínu po dvoch hodinách práce pri počítači?
 • 4 %
 • 15 %
 • 23 %

Podľa štúdie, ktorú uskutočnilo Výskumné centrum svetla v Troyi, sa koncentrácia melatonínu po dvoch hodinách práce pri počítači u testovaných subjektov znížila na 23 %.
Zdroj: Výskumné centrum svetla Rensselaerovho polytechnického inštitútu v Troyi

Otestujte si svoje znalosti o modrom svetle

Otázka x/x: Obrazovky vyžarujú tri farby svetla – červené, modré a žlté. Ktorá z týchto farieb má najvyššie percentuálne zastúpenie?
 • Červená
 • Modrá
 • Žltá

Novšie obrazovky s technológiou LED majú veľmi vysoké množstvo modrého svetla. LCD obrazovky však tiež vyžarujú veľké množstvo modrého svetla.

Odpovedali ste na x/x otázok správne!

Mimochodom, mnohé spoločnosti prispievajú na náklady na okuliare na počítač vzhľadom na ich prospešnosť. Stačí, keď sa opýtate!

Žiadosť o stretnutie

Poslať nezáväznú žiadosť o stretnutie optikovi.Telefón
??data.request.mail??

Zoznam prianí

Optikovi pomôže pripraviť sa na stretnutie, pripojením zoznamu prianí – vybraných rámov.

Vaša žiadosť o stretnutie bola úspešne odoslaná.

Čoskoro obdržíte e-mail s potvrdením, že Vaše údaje boli odoslané optikovi. Optik Vás kontaktuje priamo pre bližšie upresnenie stretnutia.

NÁVRAT SPÄŤ
Vaša požiadavka nemôže byž odoslaná!

Skúste zadanie opakovať, prosím.

Loading