Pohodlie pri práci vďaka okuliarom Rodenstock pre prácu v kancelárii alebo na home office.

Pracovné okuliarové šošovky pre pohodlnú prácu na počítači v kancelárii alebo na home office z radu Ergo® znižujú napätie očí a zabepečujú uvoľnené držanie tela pri práci - vďaka nim máte viac energie na dôležitejšie veci.

scroll down
Okuliare Rodenstock
Váš zoznam želaní
Váš očný optik

Pripravte sa na každodenný digitálny život s okuliarmi Rodenstock, vhodnými do kancelárie aj pre home office.

Na pracovisku sa pohľad musí prispôsobovať rôznym vzdialenostiam, na stôl, na monitory, na kolegov. Môže to byť vyčerpávajúce. Práca na počítači často spôsobuje pocit suchých očí, bolesti hlavy alebo napätie v krku a pleciach. Riešenie: pohodlné okuliare s pracovnými okuliarovými šošovkami Rodenstock pre prácu na počítač.

Kedy má zmysel si zabezpečiť okuliare pre prácu na počítači?

 • Veľa pracujete na počítači a niekedy sa vám na obrazovke ťažko číta alebo vás večer bolieva hlava alebo krk? Dobré pracovné okuliare to môžu výrazne ovplyvniť. Zabezpečia vám ostré videnie na typické pracovné vzdialenosti a uľahčujú pohyby očí počas práce. Uľaví sa tak nielen vašim očiam: Zbavíte sa aj napätia, intenzívneho napínania zraku a neprirodzeného držania tela, čo znamená, že môžete pracovať uvoľnenejšie.

  Bildschirmbrille_Icon_Sammlung
 • Progresívne okuliarové šošovky vám umožňujú hladký prechod zblízka do diaľky v rôznych každodenných situáciách. Táto flexibilita znamená, že rozsah videnia je pre typickú vzdialenosť obrazovky pomerne malý – aby ste videli jasne, podvedome zaujmete neprirodzené držanie tela. Špeciálne okuliare na počítač sú navrhnuté presne podľa potrieb vášho pracoviska, čím vás ušetria od namáhania zraku a napätia.

  Bildschirmbrille_Icon_Sammlung
 • Okuliare na čítanie sú vo všeobecnosti optimalizované na čítanie na vzdialenosť 40 cm – monitor je zvyčajne oveľa ďalej. Výsledok: Ustavične sa nakláňate dopredu, aby ste videli jasne. A na väčšie vzdialenosti, napr. keď sa rozprávate s kolegami, očiam. Musíte si zakaždým okuliare zložiť. Naproti tomu pracovné okuliare sú navrhnuté presne podľa potrieb vášho pracoviska. Vyhnete sa nesprávnemu držaniu tela a môžete pracovať pohodlnejšie.

  Bildschirmbrille_Icon_Sammlung
 • Vaše vnútorné biologické hodiny môžu byť narušené v dôsledku vysokého podielu modrého svetla, ktoré vyžarujú počítače, smartfóny, tablety a iné obrazovky. Pracovné okuliare Rodenstock s prvotriednou povrchovou vrstvou Solitaire® Protect Balance 2 znižujú podiel modrej zložky, a tým môžu zvýšiť váš príjemný pocit v každodennom živote.

Vedeli ste?

Mnohé firmy prispievajú na pracovné okuliare alebo uhrádzajú celú cenu. Spýtajte sa svojho zamestnávateľa!

Získajte uvoľnenosť vo vašom digitálnom pracovnom živote.
Vďaka špičkovým okuliarom Rodenstock pre prácu na počítači.

Okuliare na čítanie
Rodenstock okuliare na počítač
Prejdite ďalej, prosím: Okuliarové šošovky Ergo®, ktoré zlepšujú komfort pri práci, sú jediné okuliarové šošovky, ktoré možno individuálne prispôsobiť typickým pracovným vzdialenostiam a pohybom oka – s väčšími rozsahmi videnia presne tam, kde je to pre vás dôležité. Väčšie zorné pole podporuje ergonomické držanie hlavy a tela a zaručuje pohodlné videnie, pri ktorom sa neunavíte.

Správny rám pre vaše pracovné okuliare.

Rodenstock vám ako výrobca okuliarových šošoviek a rámov ponúka perfektnú kvalitu z jedného zdroja. Okuliarové rámy Rodenstock spájajú inovatívne technológie a materiály so štýlovým dizajnom, čo je zvlášť dôležité na pracovisku, kde by vám okuliare mali nielen perfektne sadnúť, ale aj zapôsobiť. Väčšie rámy, ktoré ponúkajú dostatočný priestor pre dôležité zorné polia, sú populárne pre pracovné okuliare.

Zobraziť všetky okuliarové rámy

Otestujte si svoje znalosti o modrom svetle

Otázka x/x: Aké účinky na váš biorytmus má svetlo, ktoré vyžarujú obrazovky počítačov?
 • Rýchlejšie sa na pracovisku unavíme.
 • Večer je pre nás ťažké uvoľniť sa.
 • Nemá žiadne účinky.

Počítačové obrazovky vyžarujú neprirodzené množstvo modrého svetla. Toto modré svetlo znižuje koncentráciu melatonínu, a tým pôsobí povzbudzujúco. To má za následok ťažkosti so zaspávaním.

Otestujte si svoje znalosti o modrom svetle

Otázka x/x: Aká je podľa prieskumov pravdepodobnosť, že človek je na druhý deň výrazne nesústredený, ak predchádzajúci večer surfoval po deviatej večer?
 • 2 razy vyššia
 • 3 razy vyššia
 • 5 ráz vyššia

Prieskum medzi viac ako 1 600 belgickými stredoškolákmi vo veku 13 až 17 rokov potvrdzuje, že jednotlivci, ktorí používali mobil viac ako raz týždenne večer po zhasnutí svetiel, boli s päťnásobne vyššou pravdepodobnosťou na druhý deň veľmi unavení.
Zdroj: Spiegel Online, 24. november 2014

Otestujte si svoje znalosti o modrom svetle

Otázka x/x: Ktorý hormón modré svetlo blokuje a tým zabraňuje, aby sme večer boli unavení?
 • Melatonín
 • Oxytocín
 • Progesterón

Hormón melatonín, indikátor našich vnútorných hodín, produkuje v noci epifýza v mozgu. Zatiaľ čo jas blokuje tvorbu tohto hormónu.
Zdroj: Wikipedia

Otestujte si svoje znalosti o modrom svetle

Otázka x/x: Až na koľko percent sa môže podľa štúdie znížiť koncentrácia melatonínu po dvoch hodinách práce pri počítači?
 • 4 %
 • 15 %
 • 23 %

Podľa štúdie, ktorú uskutočnilo Výskumné centrum svetla v Troyi, sa koncentrácia melatonínu po dvoch hodinách práce pri počítači u testovaných subjektov znížila na 23 %.
Zdroj: Výskumné centrum svetla Rensselaerovho polytechnického inštitútu v Troyi

Otestujte si svoje znalosti o modrom svetle

Otázka x/x: Obrazovky vyžarujú tri farby svetla – červené, modré a žlté. Ktorá z týchto farieb má najvyššie percentuálne zastúpenie?
 • Červená
 • Modrá
 • Žltá

Novšie obrazovky s technológiou LED majú veľmi vysoké množstvo modrého svetla. LCD obrazovky však tiež vyžarujú veľké množstvo modrého svetla.

Odpovedali ste na x/x otázok správne!

Mimochodom, mnohé spoločnosti prispievajú na náklady na okuliare na počítač vzhľadom na ich prospešnosť. Stačí, keď sa opýtate!

Žiadosť o stretnutie

Poslať nezáväznú žiadosť o stretnutie optikovi.Telefón
??data.request.mail??

Zoznam prianí

Optikovi pomôže pripraviť sa na stretnutie, pripojením zoznamu prianí – vybraných rámov.

Vaša žiadosť o stretnutie bola úspešne odoslaná.

Čoskoro obdržíte e-mail s potvrdením, že Vaše údaje boli odoslané optikovi. Optik Vás kontaktuje priamo pre bližšie upresnenie stretnutia.

NÁVRAT SPÄŤ
Vaša požiadavka nemôže byž odoslaná!

Skúste zadanie opakovať, prosím.