S dioptriami alebo bez dioptrií:
Slnečné okuliare Rodenstock.

Štýlové slnečné okuliare od firmy Rodenstock chránia vaše oči a dokonale dotvárajú váš vzhľad.

scroll down
Okuliare Rodenstock
Váš zoznam želaní
Váš očný optik

Dobre vidieť, skvelo vyzerať
vďaka slnečným okuliarom Rodenstock.

Milovníci módy vedia, že až so správnymi doplnkami je oblečenie kompletné. Slnečné okuliare Rodenstock sú však oveľa viac ako len módny atribút. Vďaka inovatívnej technológii spoľahlivo odfiltrujú škodlivé UV žiarenie a sú tak nevyhnutné na ochranu vašich očí pred slnkom. Okrem toho s kvalitnými okuliarovými šošovkami podľa vašich dioptrií získate okrem ochrany na slnku aj dokonale ostrý zrak.

Pre vaše oči len to najlepšie:
Slnečné okuliare s kvalitou firmy Rodenstock.

Slnečné svetlo obsahuje veľké mnozžstvo modrého rozptýleného svetla, ktoré prekrýva ostatné farby a vedie k videniu s nízkym kontrastom. Slnečné okuliare Rodenstock filtrujú žiarenie modrého svetla na optimálnu úroveň. Vďaka tomu uvidíte s absolútnou presnosťou v jasnom rozptýlenom svetle. Predmety budete vnímať s vysokým kontrastom, farby a detaily veľmi prirozdene.

Samozafarbujúce, zrkadlové alebo polarizačné -
Voľba je na vás

Dajte vašim slnečným okuliarom nádych individuality! Od inteligentného samozafarbovania, cez módnu zrkadlovú vrstvu až po polarizačný filter. Možnosti pre slnečné okuliare Rodenstock s dioptriami alebo bez dioptrií sú takmer neobmedzené. Spýtajte sa v partnerských očných optikách Rodenstock, aké východy prinesú slnečné okuliare špeciálne vám.

Inteligentná ochrana pred slnečným žiarením -
samozafarbujúce slnečné okuliarové šošovky Rodenstock

Naše samozafarbujúce okuliarové šošovky ColorMatic IQ® Sun 2 sa v rekordnom čase prispôsobia rôznym svetelným podmienkam. Pri silnom slnečnom svetle chránia vaše oči tmavým odtieňom. Pokiaľ prejdete do tieňa, šošovky sa automaticky rozjasnia až o 55%. To zaručuje jasné a vysoko kontrastné videnie po celý deň, a to aj za meniacich sa svetelných podmienok. Okuliarové šošovky sú k dispozícii v šiestich módnych a kontrastných farbách. V duchu poslednej módy kombinujte samozafarbujúce okuliare so štýlovou zrkadlovou vrstvou Silver Moon.

  SAMOZAFARBUJÚCE? Pozrite si ich tu.

  Uvoľnený vzhľad, ležérny efekt.

  Či ste na pláži alebo v meste, s módnou zrkadlovou povrchovou úpravou zvýrazníte svoj individuálny výzor. Pre svoje nové slnečné okuliare Rodenstock
  si môžete vybrať z troch trendových metalických farieb. Slnečné okuliare s červenou vrstvou vyzerajú nielen super, ale majú aj infračervený tepelný filter, ktorý znižuje tepelnú záťaž očí.
  Tip: Pre kompletnú a inteligentnú ochranu očí skombinujte zrkadlovú vrstvu striebornej farby Solitaire® Silver Moon alebo červenú Solitaire® Red Sun 2
  s colormatickými okuliarovými šošovkami na ochranu proti slnku.

  Optimálne videnie aj pri silných odleskoch.

  Polarizačné okuliarové šošovky na ochranu proti slnku ponúkajú bezpečnosť a komfort pri pozeraní vonku a pri šoférovaní, najmä pri silnom odraze svetla na plochách so snehom alebo vodou. Polarizačný efekt zabezpečuje značné zníženie oslnenia, dobré vnímanie farieb a čisté, detailné videnie aj za ťažkých svetelných podmienok – napríklad keď je slnko nízko na obzore alebo v prípade odrazov na mokrých cestách. Vyberte si svojich favoritov z troch štýlových farieb: polarizačná hnedá, polarizačná sivá alebo polarizačná zelená.

  Mimoriadna ochrana očí a okuliarových šošoviek.

  Slnečné okuliare vo všeobecnosti veľa cestujú: Pri prechádzkach v meste alebo pri športe, na pláži a v taške. Prvotriedna povrchová úprava Solitaire® Protect Sun 2 vďaka ochrannej vrstve chráni vaše slnečné okuliare proti nečistotám a poškriabaniu, uľahčuje čistenie, vďaka čomu sa z vašich slnečných okuliarov môžete dlho tešiť. Krém na opaľovanie, prach a zrnká piesku alebo kvapky vody nemajú šancu.
  Povrchová úprava poskytuje aj ďalšiu ochranu očí tým, že absorbuje nielen slnečné svetlo spredu, ale aj bočné odrazy. Môžete si teda naplno užívať leto.

  Vyskúšajte si všetky varianty okuliarových šošoviek do slnečných okuliarov naživo: Nájdite si očného optika už teraz.

  Urobte svoj život farebnejší:
  vďaka farbám pre vaše slnečné okuliare

  Vyberte si najlepšiu farbu -
  jednofarebné alebo gradálne.

  Dajte svojim slnečným okuliarom niečo výnimočné a vyberte si farbu okuliarových šošoviek z nášho širokého portfólia farieb, ktorá vám najviac vyhovuje. Farby šošoviek sa odlišujú vizuálne, ale prinášajú tiež rôzne výhody, napríklad lepšie videnie počas šoférovania. Pozrite sa na našu pestrú ponuku farieb a dozviete sa viac o vlastnostiach a výhodách rôznych farieb a odtieňov okuliarových šošoviek.

  Pestrosť farieb a vlastností

  Naše módne farby - pre trendy look

  Držte krok s módou s našimi trendovými gradalovými farbami s jedným alebo dvoma odtieňmi farieb.

  Pestrá ponuka módnych farieb.

  Váš nový výzor: Slnečné okuliare Rodenstock pre dámy a pánov.

  Či hľadáte najnovšiu módu alebo nadčasovú eleganciu – slnečné okuliare Rodenstock sa vyznačujú vždy výrazným dizajnom. Špičková kvalita: Okuliarové rámy Rodenstock spájajú inovatívne technológie, najlepšie materiály a precízne spracovanie. Nechajte sa inšpirovať a objavte rám, ktorý najlepšie zodpovedá vášmu štýlu.

  Ukázať všetky slnečné okuliare

  Moderné slnečné okuliare, ktoré myslia za vás:
  ColorMatic IQ® Sun 2

  Samozafarbovacie slnečné okuliare so štýlom. Či sa opaľujete na pláži alebo sedíte čiastočne v tieni v kaviarni na ulici, s inteligentnými slnečnými okuliarmi budete nielen vyzerať atraktívne, ale zároveň sa ihneď prispôsobia svetelným podmienkam. Kontrastné odtiene sú perfektné pre milovníkov športov a prírody, zatiaľ čo farby podľa módnych trendov sú ideálne pre tých, čo sledujú módne trendy.

  • Inteligentná ochrana proti slnku so samozafarbujúcimi okuliarovými šošovkami ColoMatic IQ® Sun 2
  • Optimálna 100% ochrana pred oslnením a UV žiarením

  Módna hnedá

  Pestrosť farieb a vlastností.

  Všetky farebné šošovky ponúkajú 100% UV ochranu, zabraňujú oslneniu a sú dostupné vo všetkých dioprických hodnotách.

  • Výhody okuliarových šošoviek v hnedej farebe:
   • Zdokonalené vnímanie kontrastov
   • Ochrana proti oslneniu a príjemné videnie, ktoré neunavuje

   Vďaka zdokonalenému kontrastnému vnímaniu farieb sú tieto odtiene perfektné pre šport a outdoorové aktivity. Veľmi dobrá ochrana pred oslnením umožňuje príjemné videnie pri šoférovaní.

   Tip:
   Svetlý 12% odtieň sa dokonale hodí pre prácu na počítač a rovnako tak aj pre šoférovanie za tmy.

   Vedeli ste?
   Percenta farieb v okuliarových šošovkách ukazujú, koľko svetla okuliarová šošovka absorbuje v závislosti na jej odtieni. To znamená absorbciu - napríklad 85%. Zostávajúcich 15% prechádza okuliarovou šošovkou oka.

  • Východy okuliarových šošoviek v šedej farbe:
   • Prirodzené a neskreslené vnímanie farieb
   • Ochrana proti oslneniu, príjemné videnie, ktoré neunavuje
   • Perfektne sa hodí k akejkoľvek farbe, štýlu a typu okuliarov

   Šedá farba okuliarových šošoviek je perfektná pre šoférovanie. Vďaka prirozdenému a neskreslenému vnímaniu farieb sa šošovky v šedej farbe stávajú ideálnym spoločníkom za volantom.

   Tip:

   Svetlý 12% odtieň je vhodný pre šoférovanie za tmy.

   Vedeli ste?

   Percenta farieb v okuliarových šošovkách ukazujú, koľko svetla okuliarová šošovka absorbuje v závislosti na jej odtieni. To znamená absorbciu - napríklad 85%. Zostávajúcich 15% prechádza okuliarovou šošovkou oka.

  • Výhody farebných šošoviek v zelenej farbe:
   • Majú podobné prirodzené vnímanie farieb rovnako ako šedé zafarbenie
   • Zafarbenie je však teplejšie a videnie kontrastnejšie
   • Ochrana proti olsneniu a príjemné videnie, ktoré neunavuje

   Vďaka zdokonalenému vnímaniu farieb sú tieto odtiene perfektné pre šport a outdoorové aktivity.

   Tip:
   So zelenými okuliarovými šošovkami v kombinácii so slnečnými okuliarmi vo farbe havanna brown získate klasický retro look. Svetlý 12% odtieň je tiež vhodný pre šoférovanie za tmy.

   Vedeli ste?
   Percenta farieb v okuliarových šošovkách ukazujú, koľko svetla okuliarová šošovka absorbuje v závislosti na jej odtieni. To znamená absorbciu - napríklad 85%. Zostávajúcich 15% prechádza okuliarovou šošovkou oka.

  • Výhody okuliarových šošoviek v modrej farbe:
   • Hodí sa k väčšine štýlov a farieb
   • Modré okuliarové šošovky sú všestranné a veľmi sa hodia pre slnečné dni
   • Ochrana proti oslneniu a príjemné videnie, ktoré neunavuje

   Modré šošovky nie sú obvykle vhodné pre šoférovanie, pretože môžu skresliť vnímanie farieb. Modré odtiene od firmy Rodenstock umožňujú prirodzené vnímanie farieb vďaka malému obsahu šedej farby, a preto sú vhodné aj pre šoférovanie.

   Tip:
   Svetlý 12% a 20% odtieň je tiež vhodný pre šoférovanie za tmy.

   Vedeli ste?
   Percenta farieb v okuliarových šošovkách ukazujú, koľko svetla okuliarová šošovka absorbuje v závislosti na jej odtieni. To znamená absorbciu - napríklad 85%. Zostávajúcich 15% prechádza okuliarovou šošovkou oka.

  • Rafinované gradálové farby s mnohými výhodami:

   U okuliarových šošoviek s gradálovými farbami sa redukcia svetla znižuje od horného k dolnému okraju okuliarov. Sú teda ideálne pre situácie, keď sa menia svetelné podmienky. Napríklad pri šoférovaní auta pri pohľade do diaľky a pohľade do blízka.

   Pokiaľ pohľad smeruje dole, šofér sleduje palubnú dosku cez svetlo sfarbenú oblasť okuliarových šošoviek. Pri pohľade do diaľky cez čelné sklo smeruje pohľad cez plne zafarbenú časť.

   Vďaka tomu je pohľad do diaľky vždy bez oslnenia a videnie do blízka napríklad na podlahu, či na čítanie oveľa kontrastnejšie. To má tú výhodu, že vzdialenosti je možné lepšie odhadnúť.

   Vedeli ste?

   Percenta ukazujú, koľko svetla slnečná šošovka absorbuje v závislosti na jej odtieni. Pri absorbcii napríklad 85% - 40%, sa obsorbuje 85% viditeľného svetla v hornej časti šošovky a 40% v dolnej časti okuliarovej šošovky. Zostávajúcich 15% hore a 60% dole prechádza šošovkou a prejde do oka.

  Široká pestrosť fashion farieb

  Všetky zafarbené okuliarové šošovky ponúkajú 100% UV ochranu, bránia proti oslneniu a sú dostupné vo vašich dioptrických hodnotách.

  Vedeli ste?
  Percenta farieb u okuliarových šošoviek ukazujú, koľko svetla okuliarová šošovka absorbuje v závislosti na jej odtieni. Znamená teda absorbciu - napríklad 85%. Zostávajúcich 15% prechádza okuliarovou šošovkou do oka.

  Žiadosť o objednanie

  Pošlite nezáväznú žiadosť o objednanie u očného optika podľa vášho výberu.  Telefón
  Fax

  Váš zoznam želaní

  Ak chcete pomôcť vášmu očnému optikovi pripraviť sa na váš objednaný termín, priložte k žiadosti o objednanie svoj zoznam želaní s okuliarmi a rámami, ktoré ste si vybrali.

  Vaša žiadosť o objednanie bola úspešne odoslaná

  Onedlho dostanete e-mailom potvrdenie údajov, ktoré ste odoslali očnému optikovi. Očný optik sa s vami priamo spojí, aby ste dohodli stretnutie.

  SPÄŤ DOMOV
  Bohužiaľ, vašu žiadosť nebolo možné odoslať!

  Skúste to opäť, prosím.