Slnečné okuliare Rodenstock: S dioptriami alebo bez dioptrií

Štýlové slnečné okuliare od firmy Rodenstock chránia vaše oči a dokonale dotvárajú váš vzhľad.

scroll down
Váš zoznam želaní
Your type of spectacles
Do you need varifocals, distance glasses or are screen glasses the better solution? Okuliare Rodenstock
Vaše okuliare
Váš okuliarový rám
Váš očný optik
Hľadanie očného optika You can attach your wish list directly to your appointment booking

Pre vaše oči len to najlepšie:
Slnečné okuliare s kvalitou firmy Rodenstock.

Slnečné svetlo obsahuje veľké mnozžstvo modrého rozptýleného svetla, ktoré prekrýva ostatné farby a vedie k videniu s nízkym kontrastom. Slnečné okuliare Rodenstock filtrujú žiarenie modrého svetla na optimálnu úroveň. Vďaka tomu uvidíte s absolútnou presnosťou v jasnom rozptýlenom svetle. Predmety budete vnímať s vysokým kontrastom, farby a detaily veľmi prirozdene.

Odtiene, postupné tónovanie alebo zrkadlová úprava:
Objavte také slnečné okuliare, ktoré najlepšie splnia Vaše nároky

Farby

Zvoľte pre svoje slnečné okuliare svoj obľúbený odtieň alebo farbu.

Dajte svojim slnečným okuliarom niečo výnimočné a vyberte si farbu okuliarových šošoviek z nášho širokého portfólia farieb, ktorá vám najviac vyhovuje. Farby šošoviek sa odlišujú vizuálne, ale prinášajú tiež rôzne výhody, napríklad lepšie videnie počas šoférovania. Pozrite sa na našu pestrú ponuku farieb a dozviete sa viac o vlastnostiach a výhodách rôznych farieb a odtieňov okuliarových šošoviek.

Pestrosť farieb a vlastností
SunContrast

Outdoorové aktivity pre všetkých a kdekoľvek, bez ohľadu na počasie.

Ideálne riešenie pre všetkých športových a outdoorových nadšencov nesie názov Rodenstock SunContrast, slnečné okuliare, ktoré nezradia v žiadnej situácii.
Sú funkčné, vysoko efektívne a poskytujú optimálny vizuálny prehľad aj za tých najnáročnejších podmienok. Ručíme tak za ničím nerušenú zábavu a maximálne bezpečie pri Vašich obľúbených vonkajších aktivitách.

Portfólio SunContrast
INTELIGENTNÁ OCHRANA PRED SLNKOM

Samozafarbovacie okuliarové šošovky Rodenstock.

Naše samozafarbovacie okuliarové šošovky ColorMatic® 3 Sun sa prispôsobia rôznym svetelným podmienkam. Za slnečného dňa chránia oči tmavým odtieňom a v tieni výrazne zosvetlia. To zaručí jasné videnie s perfektným rozlíšením detailov za rôznych svetelných podmienok počas dňa.

Pozrite si video
Polarizačné okuliarové

Optimálne videnie aj pri silných odleskoch.

Polarizačné okuliarové šošovky na ochranu proti slnku ponúkajú bezpečnosť a komfort pri pozeraní vonku a pri šoférovaní, najmä pri silnom odraze svetla na plochách so snehom alebo vodou. Polarizačný efekt zabezpečuje značné zníženie oslnenia, dobré vnímanie farieb a čisté, detailné videnie aj za ťažkých svetelných podmienok – napríklad keď je slnko nízko na obzore alebo v prípade odrazov na mokrých cestách. Vyberte si svojich favoritov z troch štýlových farieb: polarizačná hnedá, polarizačná sivá alebo polarizačná zelená.

Zažite na vlastné oči
 • Či ste na pláži alebo v meste, s módnou zrkadlovou povrchovou úpravou zvýrazníte svoj individuálny výzor. Pre svoje nové slnečné okuliare Rodenstock
  si môžete vybrať z troch trendových metalických farieb. Slnečné okuliare s červenou vrstvou vyzerajú nielen super, ale majú aj infračervený tepelný filter, ktorý znižuje tepelnú záťaž očí.
  Tip: Pre kompletnú a inteligentnú ochranu očí skombinujte zrkadlovú vrstvu striebornej farby Solitaire® Silver Moon alebo červenú Solitaire® Red Sun 2
  s colormatickými okuliarovými šošovkami na ochranu proti slnku.

 • Slnečné okuliare vo všeobecnosti veľa cestujú: Pri prechádzkach v meste alebo pri športe, na pláži a v taške. Prvotriedna povrchová úprava Solitaire® Protect Sun 2 vďaka ochrannej vrstve chráni vaše slnečné okuliare proti nečistotám a poškriabaniu, uľahčuje čistenie, vďaka čomu sa z vašich slnečných okuliarov môžete dlho tešiť. Krém na opaľovanie, prach a zrnká piesku alebo kvapky vody nemajú šancu.
  Povrchová úprava poskytuje aj ďalšiu ochranu očí tým, že absorbuje nielen slnečné svetlo spredu, ale aj bočné odrazy. Môžete si teda naplno užívať leto.

Správne slnečné okuliare pre špeciálne situácie.

Dobré slnečné okuliare dokážu oveľa viac, ako len chrániť proti slnku: Či na rôzne športy, dlhé jazdy autom, pohodlný každodenný život alebo dokonca na liečebné účely – objavte správne riešenie pre vaše potreby od firmy Rodenstock už teraz.

Váš nový výzor

Slnečné okuliare Rodenstock pre dámy a pánov.

Či hľadáte najnovšiu módu alebo nadčasovú eleganciu – slnečné okuliare Rodenstock sa vyznačujú vždy výrazným dizajnom. Špičková kvalita: Okuliarové rámy Rodenstock spájajú inovatívne technológie, najlepšie materiály a precízne spracovanie. Nechajte sa inšpirovať a objavte rám, ktorý najlepšie zodpovedá vášmu štýlu.

Hranový (medicínsky) filter a jeho využitie v zdravotníctve

Hranové filtre pre lekárske účely sú šošovky so špeciálnym filtrom umožňujúcim blokovať krátkovlnné modré žiarenie a redukovať tak oslnenie a zvyšovať kontrastné vnímanie ľudí s rôznymi druhmi zrakových ochorení. Vďaka nim sa tiež oko v jasne osvetlenom prostredí výrazne rýchlejšie adaptuje na meniace sa svetelné podmienky. Plným využitím individuálneho zrakového potenciálu, tak je možné výrazne zlepšiť kvalitu pacientovho života.

 • Zvýšená ochrana pred oslnením u ľudí so zrakovým ochorením.
 • Zvýšená schopnosť absorpcie krátkovlnného modrého žiarenia prináša lepšie vnímanie kontrastov.
 • Ochrana pred škodlivým UV žiarením a potenciálne škodlivým modrým žiarením. (okrem filtru L400 (12%), ktorý pred potenciálne škodlivým modrým žiarením ochranu neposkytuje.)

Pestrosť farieb a vlastností.

Všetky farebné šošovky ponúkajú 100% UV ochranu, zabraňujú oslneniu a sú dostupné vo všetkých dioprických hodnotách.

 • Výhody okuliarových šošoviek v hnedej farebe:
  • Zdokonalené vnímanie kontrastov
  • Ochrana proti oslneniu a príjemné videnie, ktoré neunavuje

  Vďaka zdokonalenému kontrastnému vnímaniu farieb sú tieto odtiene perfektné pre šport a outdoorové aktivity. Veľmi dobrá ochrana pred oslnením umožňuje príjemné videnie pri šoférovaní.

  Tip:
  Svetlý 12% odtieň sa dokonale hodí pre prácu na počítač a rovnako tak aj pre šoférovanie za tmy.

  Vedeli ste?
  Percenta farieb v okuliarových šošovkách ukazujú, koľko svetla okuliarová šošovka absorbuje v závislosti na jej odtieni. To znamená absorbciu - napríklad 85%. Zostávajúcich 15% prechádza okuliarovou šošovkou oka.

 • Východy okuliarových šošoviek v šedej farbe:
  • Prirodzené a neskreslené vnímanie farieb
  • Ochrana proti oslneniu, príjemné videnie, ktoré neunavuje
  • Perfektne sa hodí k akejkoľvek farbe, štýlu a typu okuliarov

  Šedá farba okuliarových šošoviek je perfektná pre šoférovanie. Vďaka prirozdenému a neskreslenému vnímaniu farieb sa šošovky v šedej farbe stávajú ideálnym spoločníkom za volantom.

  Tip:

  Svetlý 12% odtieň je vhodný pre šoférovanie za tmy.

  Vedeli ste?

  Percenta farieb v okuliarových šošovkách ukazujú, koľko svetla okuliarová šošovka absorbuje v závislosti na jej odtieni. To znamená absorbciu - napríklad 85%. Zostávajúcich 15% prechádza okuliarovou šošovkou oka.

 • Výhody farebných šošoviek v zelenej farbe:
  • Majú podobné prirodzené vnímanie farieb rovnako ako šedé zafarbenie
  • Zafarbenie je však teplejšie a videnie kontrastnejšie
  • Ochrana proti olsneniu a príjemné videnie, ktoré neunavuje

  Vďaka zdokonalenému vnímaniu farieb sú tieto odtiene perfektné pre šport a outdoorové aktivity.

  Tip:
  So zelenými okuliarovými šošovkami v kombinácii so slnečnými okuliarmi vo farbe havanna brown získate klasický retro look. Svetlý 12% odtieň je tiež vhodný pre šoférovanie za tmy.

  Vedeli ste?
  Percenta farieb v okuliarových šošovkách ukazujú, koľko svetla okuliarová šošovka absorbuje v závislosti na jej odtieni. To znamená absorbciu - napríklad 85%. Zostávajúcich 15% prechádza okuliarovou šošovkou oka.

 • Výhody okuliarových šošoviek v modrej farbe:
  • Hodí sa k väčšine štýlov a farieb
  • Modré okuliarové šošovky sú všestranné a veľmi sa hodia pre slnečné dni
  • Ochrana proti oslneniu a príjemné videnie, ktoré neunavuje

  Modré šošovky nie sú obvykle vhodné pre šoférovanie, pretože môžu skresliť vnímanie farieb. Modré odtiene od firmy Rodenstock umožňujú prirodzené vnímanie farieb vďaka malému obsahu šedej farby, a preto sú vhodné aj pre šoférovanie.

  Tip:
  Svetlý 12% a 20% odtieň je tiež vhodný pre šoférovanie za tmy.

  Vedeli ste?
  Percenta farieb v okuliarových šošovkách ukazujú, koľko svetla okuliarová šošovka absorbuje v závislosti na jej odtieni. To znamená absorbciu - napríklad 85%. Zostávajúcich 15% prechádza okuliarovou šošovkou oka.

 • Rafinované gradálové farby s mnohými výhodami:

  U okuliarových šošoviek s gradálovými farbami sa redukcia svetla znižuje od horného k dolnému okraju okuliarov. Sú teda ideálne pre situácie, keď sa menia svetelné podmienky. Napríklad pri šoférovaní auta pri pohľade do diaľky a pohľade do blízka.

  Pokiaľ pohľad smeruje dole, šofér sleduje palubnú dosku cez svetlo sfarbenú oblasť okuliarových šošoviek. Pri pohľade do diaľky cez čelné sklo smeruje pohľad cez plne zafarbenú časť.

  Vďaka tomu je pohľad do diaľky vždy bez oslnenia a videnie do blízka napríklad na podlahu, či na čítanie oveľa kontrastnejšie. To má tú výhodu, že vzdialenosti je možné lepšie odhadnúť.

  Vedeli ste?

  Percenta ukazujú, koľko svetla slnečná šošovka absorbuje v závislosti na jej odtieni. Pri absorbcii napríklad 85% - 40%, sa obsorbuje 85% viditeľného svetla v hornej časti šošovky a 40% v dolnej časti okuliarovej šošovky. Zostávajúcich 15% hore a 60% dole prechádza šošovkou a prejde do oka.

 • Všetky zafarbené okuliarové šošovky ponúkajú 100% UV ochranu, bránia proti oslneniu a sú dostupné vo vašich dioptrických hodnotách.

  Vedeli ste?
  Percenta farieb u okuliarových šošoviek ukazujú, koľko svetla okuliarová šošovka absorbuje v závislosti na jej odtieni. Znamená teda absorbciu - napríklad 85%. Zostávajúcich 15% prechádza okuliarovou šošovkou do oka.

Portfólio SunContrast

Pri športe hrajú rozhodujúcu úlohu tak ako okuliare, ktoré perfektne sedia, tak aj okuliare, ktoré športovcom poskytnú optimálnu zrakovú podporu. A tu vstupujú do hry naše slnečné okuliare SunContrast. Vďaka svojej schopnosti absorbovať oveľa viac modrého žiarenia ako bežné slnečné okuliare a efektívne tak zabraňovať oslneniu a súčasne zvyšovať kontrast, predstavujú úplne ideálne riešenie pre všetky športy a outdoorové aktivity.
Portfólio SunContrast zahŕňa širokú paletu farieb a v závislosti na úrovni absorpcie tiež možnosť ich postupného tónovania.

 • Perfektné rozlišovanie kontrastov a optimálna ochrana proti oslneniu.
 • Ideálne pre jasné aj rozptýlené svetlo a do meniacich sa poveternostných podmienok.
 • 100% ochrana pred UV žiarením.

Efekt polarizačných šošoviek

Silným svetelným odleskom sme vystavení najmä pri vode alebo v horách, kde sa okolo nás nachádza celý rad rôznych reflexných povrchov (vodná hladina, sneh, ale aj napr. mokrá vozovka). Šošovky z portfólia Polarized dokážu tieto nepriaznivé vplyvy takmer úplne eliminovať a predstavujú tak záruku najvyššieho zrakového komfortu. Slnečné okuliare s polarizačnými šošovkami sa perfektne hodia k šoférovaniu, plachteniu či surfovaniu a všeobecne tiež ako ochrana očí citlivých na svetlo.

Nepolarizované
Polarizované

Výhody

Žiadosť o stretnutie

Poslať nezáväznú žiadosť o stretnutie optikovi.Telefón
??data.request.mail??

Zoznam prianí

Optikovi pomôže pripraviť sa na stretnutie, pripojením zoznamu prianí – vybraných rámov.

Vaša žiadosť o stretnutie bola úspešne odoslaná.

Čoskoro obdržíte e-mail s potvrdením, že Vaše údaje boli odoslané optikovi. Optik Vás kontaktuje priamo pre bližšie upresnenie stretnutia.

NÁVRAT SPÄŤ
Vaša požiadavka nemôže byž odoslaná!

Skúste zadanie opakovať, prosím.

Loading