Vaše slnečné okuliare Rodenstock: S predpisom alebo bez predpisu.

Vďaka inovatívnej technológii slnečných okuliarových šošoviek Rodenstock sa slnečné okuliare stávajú niečim viac ako len módnym doplnkom a ponúkajú tu najlepšiu ochranu očí.

scroll down
Váš zoznam želaní
Your type of spectacles
Do you need varifocals, distance glasses or are screen glasses the better solution? Okuliare Rodenstock
Vaše okuliare
Váš očný optik

Okuliarové šošovky s ochranou proti slnku v kvalite Rodenstock.

Poslaním spoločnosti Rodenstock je poskytovať ostrejšie videnie všetkým nositeľom okuliarov. To platí pre dioptrické okuliarové šošovky alebo aj pre okuliarové šošovky bez dioptrií.
Vďaka inovatívnej technológii slnečných okuliarových šošoviek "Lambda Lens Technology" ponúka Rodenstock vysoko presné slnečné okuliarové šošovky zvyšujúce kontrast a optimalizujúce farbu, ktorú šošovka prepúšťa. Zvyšuje tak vnímanie kontrastu.

Rôzne farby

Okuliarové šošovky slnečných okuliarov, ktoré vám vyhovujú

Doprajte si istotu skvelého videnia a vyberte si z našej širokej ponuky farieb okuliarových šošoviek, ktoré Vám najlepšie vyhovujú.
Farby sa na okuliarových šošovkách neodlišujú iba vizuálne, ale prinášajú tiež rôzne ďalšie výhody. Každá farba má inú úroveň vnímania kontrastu. Zatiaľ čo šedá poskytuje prirodzenejšie vnímanie farieb, hnedá vytvára pocit teplých faireb a ponúka ešte silnejšie vnímanie kontrastu a tým lepšie prekreslenie detailov. Pozrite sa na našu rozmanitosť farieb a ich príslušné vlastnosti v našom indexe kontrastu.

Rodenstock index kontrastu
Technológia okuliarových šošoviek Lambda

Slnečné okuliare pre viac detailov

Ako odborník na biometrické šošovky si spoločnosť Rodenstock stanovila za cieľ pomáhať ľudom dosiahnuť ostrejšieho videnia - a to platí pre dioptrické slnečné okuliare alebo slnečné okuliare bez dioptrií.
Vďaka inovatívnej technológii Lambda Lens Technology ponúka Rodenstock slnečné okuliarové šošovky, ktoré špecificky optimalizujú kontrasty a zlepšujú vnímanie hĺbky aj ostrosť detailov. Kontrasty vznikajú vďaka tomu, že šošovkou prechádza menej modrého svetla. Nová technológia Lambda Lens Technology toho využíva a zabezpečuje tak ostrejšie videnie.

Viac vo videu
INTELIGENTNÁ OCHRANA PRED SLNKOM

Samozafarbovacie okuliarové šošovky Rodenstock.

Naše samozafarbovacie okuliarové šošovky ColorMatic® 3 Sun sa prispôsobia rôznym svetelným podmienkam. Za slnečného dňa chránia oči tmavým odtieňom a v tieni výrazne zosvetlia.
To zaručí jasné videnie s perfektným rozlíšením detailov za rôznych svetelných podmienok počas dňa.

Pozrite si video
Kombinácia štýlu a funkcie

Moderné a trendové farby

Či už ide o šošovky s farebným gradálom (postupne sa znižujúce zafarbenie) alebo v najnovších trendových farbách zo sezónnej kolekcie - portfólio šošoviek Rodenstock pre Vaše slnečné okuliare ponúka ideálnu kombináciu funkčnosti a štýlu.

Odtiene a farby
 • Polarizačné okuliarové šošovky na ochranu proti slnku ponúkajú bezpečnosť a komfort pri pozeraní vonku a pri šoférovaní, najmä pri silnom odraze svetla na plochách so snehom alebo vodou. Polarizačný efekt zabezpečuje značné zníženie oslnenia, dobré vnímanie farieb a čisté, detailné videnie aj za ťažkých svetelných podmienok – napríklad keď je slnko nízko na obzore alebo v prípade odrazov na mokrých cestách. Vyberte si svojich favoritov z troch štýlových farieb: polarizačná hnedá, polarizačná sivá alebo polarizačná zelená.

  Zažite na vlastné oči

 • Či ste na pláži alebo v meste, s módnou zrkadlovou povrchovou úpravou zvýrazníte svoj individuálny výzor. Pre svoje nové slnečné okuliare Rodenstock
  si môžete vybrať z troch trendových metalických farieb. Slnečné okuliare s červenou vrstvou vyzerajú nielen super, ale majú aj infračervený tepelný filter, ktorý znižuje tepelnú záťaž očí.
  Tip: Pre kompletnú a inteligentnú ochranu očí skombinujte zrkadlovú vrstvu striebornej farby Solitaire® Silver Moon alebo červenú Solitaire® Red Sun 2
  s colormatickými okuliarovými šošovkami na ochranu proti slnku.

 • Slnečné okuliare vo všeobecnosti veľa cestujú: Pri prechádzkach v meste alebo pri športe, na pláži a v taške. Prvotriedna povrchová úprava Solitaire® Protect Sun 2 vďaka ochrannej vrstve chráni vaše slnečné okuliare proti nečistotám a poškriabaniu, uľahčuje čistenie, vďaka čomu sa z vašich slnečných okuliarov môžete dlho tešiť. Krém na opaľovanie, prach a zrnká piesku alebo kvapky vody nemajú šancu.
  Povrchová úprava poskytuje aj ďalšiu ochranu očí tým, že absorbuje nielen slnečné svetlo spredu, ale aj bočné odrazy. Môžete si teda naplno užívať leto.

Správne slnečné okuliare pre špeciálne situácie.

Dobré slnečné okuliare dokážu oveľa viac, ako len chrániť proti slnku: Či na rôzne športy, dlhé jazdy autom, pohodlný každodenný život alebo dokonca na liečebné účely – objavte správne riešenie pre vaše potreby od firmy Rodenstock už teraz.

Efekt polarizačných šošoviek

Silným svetelným odleskom sme vystavení najmä pri vode alebo v horách, kde sa okolo nás nachádza celý rad rôznych reflexných povrchov (vodná hladina, sneh, ale aj napr. mokrá vozovka). Šošovky z portfólia Polarized dokážu tieto nepriaznivé vplyvy takmer úplne eliminovať a predstavujú tak záruku najvyššieho zrakového komfortu. Slnečné okuliare s polarizačnými šošovkami sa perfektne hodia k šoférovaniu, plachteniu či surfovaniu a všeobecne tiež ako ochrana očí citlivých na svetlo.

Nepolarizované
Polarizované

Výhody

Hranový (medicínsky) filter a jeho využitie v zdravotníctve

Hranové filtre pre lekárske účely sú šošovky so špeciálnym filtrom umožňujúcim blokovať krátkovlnné modré žiarenie a redukovať tak oslnenie a zvyšovať kontrastné vnímanie ľudí s rôznymi druhmi zrakových ochorení. Vďaka nim sa tiež oko v jasne osvetlenom prostredí výrazne rýchlejšie adaptuje na meniace sa svetelné podmienky. Plným využitím individuálneho zrakového potenciálu, tak je možné výrazne zlepšiť kvalitu pacientovho života.

 • Zvýšená ochrana pred oslnením u ľudí so zrakovým ochorením.
 • Zvýšená schopnosť absorpcie krátkovlnného modrého žiarenia prináša lepšie vnímanie kontrastov.
 • Ochrana pred škodlivým UV žiarením a potenciálne škodlivým modrým žiarením. (okrem filtru L400 (12%), ktorý pred potenciálne škodlivým modrým žiarením ochranu neposkytuje.)

Rozmanitosť farieb Rodenstock

Individuálne farby pre Vaše slnečné okuliare

Okuliarové šošovky s gradálovým zafarbením poskytujú vynikajúcu ochranu proti oslneniu v hornej časti zorného poľa, t.j. pre videnie do diaľky. V dolnom zornom poli, t.j. pre videnie do blízka, naopak ponúkajú jasnejší výhľad vďaka menej výraznému zafarbeniu. To z nich robí ideálnu voľbu pre čítanie, šoférovanie a ďalšie rozmanité činnosti.

Sezónne trendové farby

Mladé, dynamické, inteligentné. Naše špeciálne sezónne farebné portfólio zaujme exkluzívnym výberom štýlových farieb. Všetky odtiene poskytujú 100% ochranu proti UV žiareniu a oslneniu a je možné ich použiť aj pre slnečné okuliare vo Vašich dioptriách.

Vedeli ste, že?
Percenta udávajú, koľko svetla pohltí šošovka slnečných okuliarov v závislosti na jej odtieni. Napríklad pri absorbcii 85%, je 85% viditeľného svetla pohltené šošovkou a zostávajúcich 15% šošovkou prejde.

Žiadosť o stretnutie

Poslať nezáväznú žiadosť o stretnutie optikovi.Telefón
??data.request.mail??

Zoznam prianí

Optikovi pomôže pripraviť sa na stretnutie, pripojením zoznamu prianí – vybraných rámov.

Vaša žiadosť o stretnutie bola úspešne odoslaná.

Čoskoro obdržíte e-mail s potvrdením, že Vaše údaje boli odoslané optikovi. Optik Vás kontaktuje priamo pre bližšie upresnenie stretnutia.

NÁVRAT SPÄŤ
Vaša požiadavka nemôže byž odoslaná!

Skúste zadanie opakovať, prosím.

Loading