Slnečné okuliare Rodenstock: S dioptriami alebo bez dioptrií

Štýlové slnečné okuliare od firmy Rodenstock chránia vaše oči a dokonale dotvárajú váš vzhľad.

scroll down
Okuliare Rodenstock
Váš zoznam želaní
Your type of spectacles
Do you need varifocals, distance glasses or are screen glasses the better solution? Okuliare Rodenstock
Vaše okuliare
Váš okuliarový rám
Váš očný optik
Hľadanie očného optika You can attach your wish list directly to your appointment booking

Pre vaše oči len to najlepšie:
Slnečné okuliare s kvalitou firmy Rodenstock.

Slnečné svetlo obsahuje veľké mnozžstvo modrého rozptýleného svetla, ktoré prekrýva ostatné farby a vedie k videniu s nízkym kontrastom. Slnečné okuliare Rodenstock filtrujú žiarenie modrého svetla na optimálnu úroveň. Vďaka tomu uvidíte s absolútnou presnosťou v jasnom rozptýlenom svetle. Predmety budete vnímať s vysokým kontrastom, farby a detaily veľmi prirozdene.

Odtiene, postupné tónovanie alebo zrkadlová úprava:
Objavte také slnečné okuliare, ktoré najlepšie splnia Vaše nároky

Zvoľte pre svoje slnečné okuliare svoj obľúbený odtieň alebo farbu.

Dajte svojim slnečným okuliarom niečo výnimočné a vyberte si farbu okuliarových šošoviek z nášho širokého portfólia farieb, ktorá vám najviac vyhovuje. Farby šošoviek sa odlišujú vizuálne, ale prinášajú tiež rôzne výhody, napríklad lepšie videnie počas šoférovania. Pozrite sa na našu pestrú ponuku farieb a dozviete sa viac o vlastnostiach a výhodách rôznych farieb a odtieňov okuliarových šošoviek.

Pestrosť farieb a vlastností

Outdoorové aktivity pre všetkých a kdekoľvek, bez ohľadu na počasie.

Ideálne riešenie pre všetkých športových a outdoorových nadšencov nesie názov Rodenstock SunContrast, slnečné okuliare, ktoré nezradia v žiadnej situácii.
Sú funkčné, vysoko efektívne a poskytujú optimálny vizuálny prehľad aj za tých najnáročnejších podmienok. Ručíme tak za ničím nerušenú zábavu a maximálne bezpečie pri Vašich obľúbených vonkajších aktivitách.

Portfólio SunContrast

Inteligentná ochrana pred slnečným žiarením -
samozafarbujúce slnečné okuliarové šošovky Rodenstock

Naše samozafarbujúce okuliarové šošovky ColorMatic IQ® Sun 2 sa v rekordnom čase prispôsobia rôznym svetelným podmienkam. Pri silnom slnečnom svetle chránia vaše oči tmavým odtieňom. Pokiaľ prejdete do tieňa, šošovky sa automaticky rozjasnia až o 55%. To zaručuje jasné a vysoko kontrastné videnie po celý deň, a to aj za meniacich sa svetelných podmienok. Okuliarové šošovky sú k dispozícii v šiestich módnych a kontrastných farbách. V duchu poslednej módy kombinujte samozafarbujúce okuliare so štýlovou zrkadlovou vrstvou Silver Moon.

SAMOZAFARBUJÚCE? Pozrite si ich tu.

Optimálne videnie aj pri silných odleskoch.

Polarizačné okuliarové šošovky na ochranu proti slnku ponúkajú bezpečnosť a komfort pri pozeraní vonku a pri šoférovaní, najmä pri silnom odraze svetla na plochách so snehom alebo vodou. Polarizačný efekt zabezpečuje značné zníženie oslnenia, dobré vnímanie farieb a čisté, detailné videnie aj za ťažkých svetelných podmienok – napríklad keď je slnko nízko na obzore alebo v prípade odrazov na mokrých cestách. Vyberte si svojich favoritov z troch štýlových farieb: polarizačná hnedá, polarizačná sivá alebo polarizačná zelená.

Zažite na vlastné oči
 • Či ste na pláži alebo v meste, s módnou zrkadlovou povrchovou úpravou zvýrazníte svoj individuálny výzor. Pre svoje nové slnečné okuliare Rodenstock
  si môžete vybrať z troch trendových metalických farieb. Slnečné okuliare s červenou vrstvou vyzerajú nielen super, ale majú aj infračervený tepelný filter, ktorý znižuje tepelnú záťaž očí.
  Tip: Pre kompletnú a inteligentnú ochranu očí skombinujte zrkadlovú vrstvu striebornej farby Solitaire® Silver Moon alebo červenú Solitaire® Red Sun 2
  s colormatickými okuliarovými šošovkami na ochranu proti slnku.

 • Slnečné okuliare vo všeobecnosti veľa cestujú: Pri prechádzkach v meste alebo pri športe, na pláži a v taške. Prvotriedna povrchová úprava Solitaire® Protect Sun 2 vďaka ochrannej vrstve chráni vaše slnečné okuliare proti nečistotám a poškriabaniu, uľahčuje čistenie, vďaka čomu sa z vašich slnečných okuliarov môžete dlho tešiť. Krém na opaľovanie, prach a zrnká piesku alebo kvapky vody nemajú šancu.
  Povrchová úprava poskytuje aj ďalšiu ochranu očí tým, že absorbuje nielen slnečné svetlo spredu, ale aj bočné odrazy. Môžete si teda naplno užívať leto.Váš nový výzor: Slnečné okuliare Rodenstock pre dámy a pánov.

Či hľadáte najnovšiu módu alebo nadčasovú eleganciu – slnečné okuliare Rodenstock sa vyznačujú vždy výrazným dizajnom. Špičková kvalita: Okuliarové rámy Rodenstock spájajú inovatívne technológie, najlepšie materiály a precízne spracovanie. Nechajte sa inšpirovať a objavte rám, ktorý najlepšie zodpovedá vášmu štýlu.

Hranový (medicínský) filtr a jeho využití ve zdravotnictví

Hranové filtry pro lékařské účely jsou čočky se speciálním filtrem umožňujícím blokovat krátkovlnné modré záření a redukovat tak oslnění a zvyšovat kontrastní vnímání osob s různými druhy zrakových onemocnění. Díky nim se oko v jasně osvětleném prostředí také výrazně rychleji adaptuje na měnící se světelné podmínky. Plným využitím individuálního zrakového potenciálu tak lze výrazně zlepšit kvalitu pacientova života.

 • Zvýšená ochrana před oslněním u osob se zrakovým onemocněním
 • Zvýšená schopnost absorpce krátkovlnného modrého záření přináší lepší vnímání kontrastů
 • Ochrana před škodlivým UV zářením a potencionálně škodlivým zářením modrým (kromě filtru L400 (12%), který před potencionálně škodlivým modrým zářením ochranu neposkytuje.)

Pestrosť farieb a vlastností.

Všetky farebné šošovky ponúkajú 100% UV ochranu, zabraňujú oslneniu a sú dostupné vo všetkých dioprických hodnotách.

 • Výhody okuliarových šošoviek v hnedej farebe:
  • Zdokonalené vnímanie kontrastov
  • Ochrana proti oslneniu a príjemné videnie, ktoré neunavuje

  Vďaka zdokonalenému kontrastnému vnímaniu farieb sú tieto odtiene perfektné pre šport a outdoorové aktivity. Veľmi dobrá ochrana pred oslnením umožňuje príjemné videnie pri šoférovaní.

  Tip:
  Svetlý 12% odtieň sa dokonale hodí pre prácu na počítač a rovnako tak aj pre šoférovanie za tmy.

  Vedeli ste?
  Percenta farieb v okuliarových šošovkách ukazujú, koľko svetla okuliarová šošovka absorbuje v závislosti na jej odtieni. To znamená absorbciu - napríklad 85%. Zostávajúcich 15% prechádza okuliarovou šošovkou oka.

 • Východy okuliarových šošoviek v šedej farbe:
  • Prirodzené a neskreslené vnímanie farieb
  • Ochrana proti oslneniu, príjemné videnie, ktoré neunavuje
  • Perfektne sa hodí k akejkoľvek farbe, štýlu a typu okuliarov

  Šedá farba okuliarových šošoviek je perfektná pre šoférovanie. Vďaka prirozdenému a neskreslenému vnímaniu farieb sa šošovky v šedej farbe stávajú ideálnym spoločníkom za volantom.

  Tip:

  Svetlý 12% odtieň je vhodný pre šoférovanie za tmy.

  Vedeli ste?

  Percenta farieb v okuliarových šošovkách ukazujú, koľko svetla okuliarová šošovka absorbuje v závislosti na jej odtieni. To znamená absorbciu - napríklad 85%. Zostávajúcich 15% prechádza okuliarovou šošovkou oka.

 • Výhody farebných šošoviek v zelenej farbe:
  • Majú podobné prirodzené vnímanie farieb rovnako ako šedé zafarbenie
  • Zafarbenie je však teplejšie a videnie kontrastnejšie
  • Ochrana proti olsneniu a príjemné videnie, ktoré neunavuje

  Vďaka zdokonalenému vnímaniu farieb sú tieto odtiene perfektné pre šport a outdoorové aktivity.

  Tip:
  So zelenými okuliarovými šošovkami v kombinácii so slnečnými okuliarmi vo farbe havanna brown získate klasický retro look. Svetlý 12% odtieň je tiež vhodný pre šoférovanie za tmy.

  Vedeli ste?
  Percenta farieb v okuliarových šošovkách ukazujú, koľko svetla okuliarová šošovka absorbuje v závislosti na jej odtieni. To znamená absorbciu - napríklad 85%. Zostávajúcich 15% prechádza okuliarovou šošovkou oka.

 • Výhody okuliarových šošoviek v modrej farbe:
  • Hodí sa k väčšine štýlov a farieb
  • Modré okuliarové šošovky sú všestranné a veľmi sa hodia pre slnečné dni
  • Ochrana proti oslneniu a príjemné videnie, ktoré neunavuje

  Modré šošovky nie sú obvykle vhodné pre šoférovanie, pretože môžu skresliť vnímanie farieb. Modré odtiene od firmy Rodenstock umožňujú prirodzené vnímanie farieb vďaka malému obsahu šedej farby, a preto sú vhodné aj pre šoférovanie.

  Tip:
  Svetlý 12% a 20% odtieň je tiež vhodný pre šoférovanie za tmy.

  Vedeli ste?
  Percenta farieb v okuliarových šošovkách ukazujú, koľko svetla okuliarová šošovka absorbuje v závislosti na jej odtieni. To znamená absorbciu - napríklad 85%. Zostávajúcich 15% prechádza okuliarovou šošovkou oka.

 • Rafinované gradálové farby s mnohými výhodami:

  U okuliarových šošoviek s gradálovými farbami sa redukcia svetla znižuje od horného k dolnému okraju okuliarov. Sú teda ideálne pre situácie, keď sa menia svetelné podmienky. Napríklad pri šoférovaní auta pri pohľade do diaľky a pohľade do blízka.

  Pokiaľ pohľad smeruje dole, šofér sleduje palubnú dosku cez svetlo sfarbenú oblasť okuliarových šošoviek. Pri pohľade do diaľky cez čelné sklo smeruje pohľad cez plne zafarbenú časť.

  Vďaka tomu je pohľad do diaľky vždy bez oslnenia a videnie do blízka napríklad na podlahu, či na čítanie oveľa kontrastnejšie. To má tú výhodu, že vzdialenosti je možné lepšie odhadnúť.

  Vedeli ste?

  Percenta ukazujú, koľko svetla slnečná šošovka absorbuje v závislosti na jej odtieni. Pri absorbcii napríklad 85% - 40%, sa obsorbuje 85% viditeľného svetla v hornej časti šošovky a 40% v dolnej časti okuliarovej šošovky. Zostávajúcich 15% hore a 60% dole prechádza šošovkou a prejde do oka.

 • Všetky zafarbené okuliarové šošovky ponúkajú 100% UV ochranu, bránia proti oslneniu a sú dostupné vo vašich dioptrických hodnotách.

  Vedeli ste?
  Percenta farieb u okuliarových šošoviek ukazujú, koľko svetla okuliarová šošovka absorbuje v závislosti na jej odtieni. Znamená teda absorbciu - napríklad 85%. Zostávajúcich 15% prechádza okuliarovou šošovkou do oka.

Portfólio SunContrast

Pri športe hrajú rozhodujúcu úlohu tak ako okuliare, ktoré perfektne sedia, tak aj okuliare, ktoré športovcom poskytnú optimálnu zrakovú podporu. A tu vstupujú do hry naše slnečné okuliare SunContrast. Vďaka svojej schopnosti absorbovať oveľa viac modrého žiarenia ako bežné slnečné okuliare a efektívne tak zabraňovať oslneniu a súčasne zvyšovať kontrast, predstavujú úplne ideálne riešenie pre všetky športy a outdoorové aktivity.
Portfólio SunContrast zahŕňa širokú paletu farieb a v závislosti na úrovni absorpcie tiež možnosť ich postupného tónovania.

 • Perfektné rozlišovanie kontrastov a optimálna ochrana proti oslneniu.
 • Ideálne pre jasné aj rozptýlené svetlo a do meniacich sa poveternostných podmienok.
 • 100% ochrana pred UV žiarením.

Moderné slnečné okuliare, ktoré myslia za vás:
ColorMatic IQ® Sun 2

Samozafarbovacie slnečné okuliare so štýlom. Či sa opaľujete na pláži alebo sedíte čiastočne v tieni v kaviarni na ulici, s inteligentnými slnečnými okuliarmi budete nielen vyzerať atraktívne, ale zároveň sa ihneď prispôsobia svetelným podmienkam. Kontrastné odtiene sú perfektné pre milovníkov športov a prírody, zatiaľ čo farby podľa módnych trendov sú ideálne pre tých, čo sledujú módne trendy.

 • Inteligentná ochrana proti slnku so samozafarbujúcimi okuliarovými šošovkami ColoMatic IQ® Sun 2
 • Optimálna 100% ochrana pred oslnením a UV žiarením

Módna hnedá

Efekt polarizačných šošoviek

Silným svetelným odleskom sme vystavení najmä pri vode alebo v horách, kde sa okolo nás nachádza celý rad rôznych reflexných povrchov (vodná hladina, sneh, ale aj napr. mokrá vozovka). Šošovky z portfólia Polarized dokážu tieto nepriaznivé vplyvy takmer úplne eliminovať a predstavujú tak záruku najvyššieho zrakového komfortu. Slnečné okuliare s polarizačnými šošovkami sa perfektne hodia k šoférovaniu, plachteniu či surfovaniu a všeobecne tiež ako ochrana očí citlivých na svetlo.

Non Polarized
Polarized
VÝHODY:
• Zvýšená bezpečnosť a zrakový komfort pri vykonávaní športových aktivít – predovšetkým v horách alebo na vodných plochách.
• Svieže videnie chránené pred odleskami a oslnením.
• Intenzívnejšie vnímanie kontrastov a detailov.
• Dostupné vo farbách Polarized Brown, Polarized Grey a Polarized Green.
Žiadosť o stretnutie

Poslať nezáväznú žiadosť o stretnutie optikovi.Telefón
??data.request.mail??

Zoznam prianí

Optikovi pomôže pripraviť sa na stretnutie, pripojením zoznamu prianí – vybraných rámov.

Vaša žiadosť o stretnutie bola úspešne odoslaná.

Čoskoro obdržíte e-mail s potvrdením, že Vaše údaje boli odoslané optikovi. Optik Vás kontaktuje priamo pre bližšie upresnenie stretnutia.

NÁVRAT SPÄŤ
Vaša požiadavka nemôže byž odoslaná!

Skúste zadanie opakovať, prosím.