Pre naše deti len to najlepšie: Okuliarové šošovky od Rodenstock.

Deti každý deň objavujú nové veci. Vďaka prispôsobeným okuliarovým šošovkám Rodenstock má zrak vašich detí k dispozícii maximálne možnosti.

scroll down
Okuliare Rodenstock
Váš zoznam želaní
Váš očný optik

Prečo nečakať s obstaraním okuliarov pre dieťa, kým bude trochu staršie?

Učiť sa vidieť je ako učiť sa chodiť, deje sa to automaticky. No zrak sa môže plne rozvinúť, iba ak je na sietnici ostrý obraz. Ak sa chybný zrak zavčasu napraví okuliarmi, možno sa vyhnúť celoživotným poruchám zraku, ktoré sú už nezvratné, alebo ich zmierniť.

Aby vaše dieťa videlo čo najlepšie, je dôležitý nielen ľahký rám okuliarov, ale aj ľahké okuliarové šošovky, ktoré sú individuálne prispôsobené zrakovej poruche vášho dieťaťa.

Deti pritom objavujú najmenšie detaily –
Detské okuliare s okuliarovými šošovkami od firmy Rodenstock.

Pre naše deti len to najlepšie. Okuliarové šošovky Rodenstock zabezpečujú dokonalú 100% nemeckú precíznosť a kvalitu. Sú odolné voči rozbitiu, perfektné na hry a pobehovanie a zároveň poskytujú ochranu. Dôkazom sú milióny detí.

Ako spoznám, či moje dieťa potrebuje okuliare?

 • Všeobecne oční optici a oční lekári odporúčajú vykonávať zdravotné prehliadky. V rámci zdravotnej prehliadky ku koncu tretieho roka života dieťaťa sa testuje aj zrak. Ďalší test, ktorým sa zisťuje prípadná porucha zraku, sa vykonáva počas prehliadky pri zápise do školy.

 • Ak máte pocit, že vaše dieťa možno potrebuje okuliare, mali by ste sledovať tieto charakteristické znaky:

  • Zahmlená rohovka
  • Škúlenie
  • Časté žmurkanie/šúchanie si očí
  • Nezvyčajná citlivosť na svetlo
  • Zreteľné prižmurovanie očí
  • Neistota pri chytaní predmetov
  • Nesprávne posúdenie vzdialenosti od prekážok
  • Bolesti hlavy, slabosť, slabé sústredenie sa

 • Mnohé poruchy zraku sú dedičné a možno ich napraviť, ak sa odhalia včas. Ak ochoreniami očí trpia rodičia alebo súrodenci, pediater by mal pacienta medzi 6. a 12. mesiacom života poslať k odbornému očnému lekárovi.

Vedeli ste? Okuliare nemusia byť na celý život. Mnohé malé deti potrebujú okuliare, napr. keď škúlia. Neskôr sa môže ukázať, že už okuliare nepotrebujú, pretože chyba zraku sa včasným predpísaním okuliarov podarila trvale korigovať a vyriešiť.

Žiadosť o stretnutie

Poslať nezáväznú žiadosť o stretnutie optikovi.Telefón
??data.request.mail??

Zoznam prianí

Optikovi pomôže pripraviť sa na stretnutie, pripojením zoznamu prianí – vybraných rámov.

Vaša žiadosť o stretnutie bola úspešne odoslaná.

Čoskoro obdržíte e-mail s potvrdením, že Vaše údaje boli odoslané optikovi. Optik Vás kontaktuje priamo pre bližšie upresnenie stretnutia.

NÁVRAT SPÄŤ
Vaša požiadavka nemôže byž odoslaná!

Skúste zadanie opakovať, prosím.