Biometrické okuliarové šošovky

Predstavujeme novú generáciu okuliarových šošoviek, ktoré sú vyrábané na základe individuálnej biometrie Vašich očí.

scroll down
Váš zoznam želaní
Your type of spectacles
Do you need varifocals, distance glasses or are screen glasses the better solution? Okuliare Rodenstock
Vaše okuliare
Váš očný optik
Standard

Štandardné hodnoty zodpovedajú iba 2% očí

V súčasnej dobe sa väčšina okuliarových šošoviek vyrába pomocou štandardného testu zraku s iba štyrmi priemernými hodnotami predpisu, ktoré sú vstupom pre výpočet šošoviek. Namiesto biometrických údajov Vášho oka sa tak používajú iba štandardné hodnoty priemerného oka.

Tieto priemerné hodnoty vyhovujú iba 2 % očí. To ovplyvňuje, ako presne je možné okuliarovú šošovku prispôsobiť potrebám oka užívateľa.

Riešenie Rodenstock

Biometricky presné okuliarové šošovky

Uvedomujeme si, že sa oči jednotlivých ľudí odlišujú svojim tvarom a veľkosťou.

Na základe merania oka DNEye® Scannerom pre výpočet okuliarovej šošovky určujeme biometriu celého oka (meriame niekoľko tisíc dátových bodov a veľké množstvo parametrov každého oka). Tieto biometrické údaje sú vložené priamo do procesu výroby okuliarových šošoviek, čo je v odbore jedinečné. Výsledok: Najpresnejšie okuliarové šošovky na svete s naostrejším videním v každom smere pohľadu.
Tieto šošovky nazývame B.I.G. EXACT®.

B.I.G. je skratka pre Biometric Intelligent Glasses (Biometricky Inteligentné Okuliare): tieto šošovky znamenali začiatok biometrickej éry v spoločnosti Rodenstock a B.I.G. VISION® FOR ALL sa stalo našou filozofiou.

Viac vo videu

Šesť krokov k Vašim okuliarovým šošovkám B.I.G. EXACT®

Prečo Biometrické šošovky?

Aby sme pochopili význam technologického prielomu, ktorý stojí za biometrickými okuliarovými šošovkami, je potrebné vziať do úvahy dynamické požiadavky celého zrakového systému a uvedomiť si, že človek nevidí očami, ale mozgom.

  • Náš zrak sa skladá z dvoch subsystémov, ktoré pracujú súčasne s mozgom: z periférneho a centrálneho videnia.

    Periférne videnie je videnie, ktoré používame k detekcii pohybu a zmien v našom zornom poli. Centrálne videnie nám umožňuje zamerať sa vedome na určitý bod vybraný mozgom, bez ohľadu na to, ako blízko alebo ďaleko sa tento bod nachádza. Mozog potom tieto informácie využíva k rohodovaniu o činnosti.

    Tým, že sme okuliarové šošovky vybavili biometrikcými údajmi sme zabezpečili perfektnú spoluprácu oboch subsystémov.

  • Naše oči sa neustále pohybujú - až 250 000krát denne. Zameriame sa na blízke, stredné a veľké vzdialenosti a zároveň používame videnie k orientácii, zatiaľčo oko sa už dávno presunulo iným smerom.

    Preto musia okuliarové šošovky podporovať videnie vo všetkých smeroch pohľadu. Aby to bolo možné, potrebujete presné údaje z každého jednotlivého oka. Každé oko je totiž iné.

    Biometricky presné okuliarové šošovky založené na technológii DNEye® poskytujú neobmedzený, dynamický a prirozdený zrakový zážitok v súlade s mozgom.

Čo hovoria nositelia biometrických šošoviek B.I.G. EXACT

Švajčiarsky prieskum medzi 283 zákazníkmi, z ktorých 90 % už nosilo okuliare, ukazuje obrovský úspech okuliarov B.I.G. EXACT®. Dokazuje, že použitie presného biometrikcého modelu oka pre výrobu individuálnych okuliarov významne prispieva k zlepšeniu zážitku pri videní.

B.I.G. VISION®

Naše vize: biometricky optimalizované vidění

Spoločnosť Rodenstock je priekopníkom vo výrobe presných progresívnych okuliarových šošoviek. Trvalo nám veľa rokov, kým sme dosiahli úplne novej úrovne biometrickej presnoti. Prečítajte si viac o tejto našej ceste k biometrickej presnosti.

Viac o B.I.G. VISION
Umelá inteligencia

Výpočet okuliarových šošoviek na základe umelej inteligencie (AI)

Neuspokojíme sa so štandardom, ale vždy ideme o krok ďalej.
Naším požiadavkom je vyrábať najlepšie okuliarové šošovky pre ľudí po celom svete.

Nová technológia Rodenstock AI umožňuje, pri výpočte okuliarových šošoviek, zohľadniť približné biometrické hodnoty. To zabezpečuje vysokú úroveň biometrickej presnoti, aj keď nie sú k dispozícii presné hodnoty z DNEye® Scanneru. Vďaka tejto technológii AI vytvárame nový štandard vo výpočte bežných šošoviek.
Tieto nové šošovky nazýváme: B.I.G. NORM®.

Viac o B.I.G. NORM
Prémiová ochrana Solitaire® Layr

Biometrické šošovky dokonale dopĺňa

Nositelia okuliarov sa každý deň stretávajú s mnohými problémami, ktoré im bránia v jasnom videní, či už ide o škrabance, prach, nečistoty alebo odtlačky prstov na povrchu šošoviek, UV žiarenie alebo potenciálne škodlivé modré svetlo. Inovatívna high-tech povrchová úprava Solitaire® LayR dopĺňa biometrické šošovky Rodenstock o novú technológiu LayR a ponúka nositeľovi výrazne jasnejšie videnie - vrstvu po vrstve.

Viac o Solitaire® LayR

*DNEye® customer survey (2018), Zurich.
Prieskum medzi zákazníkmi DNEye® (2018), Curych.
**Muschielok, A. (2017). Individualizované progresívne šošovky podľa požiadaviek zákazníkov - výsledky vedeckej štúdie. Prezentované na veľtrhu Opti-Forum, Mnichov.

Žiadosť o stretnutie

Poslať nezáväznú žiadosť o stretnutie optikovi.Telefón
??data.request.mail??

Zoznam prianí

Optikovi pomôže pripraviť sa na stretnutie, pripojením zoznamu prianí – vybraných rámov.

Vaša žiadosť o stretnutie bola úspešne odoslaná.

Čoskoro obdržíte e-mail s potvrdením, že Vaše údaje boli odoslané optikovi. Optik Vás kontaktuje priamo pre bližšie upresnenie stretnutia.

NÁVRAT SPÄŤ
Vaša požiadavka nemôže byž odoslaná!

Skúste zadanie opakovať, prosím.

Loading