Skrátka skvelé videnie: Okuliare do diaľky od firmy Rodenstock.

Či ide o myopiu (krátkozrakosť), hyperopiu (ďalekozrakosť) alebo astigmatizmus (zakrivenie rohovky): Riešením sú individualizované okuliarové šošovky Rodenstock.

scroll down
Okuliare Rodenstock
Váš zoznam želaní
Your type of spectacles
Do you need varifocals, distance glasses or are screen glasses the better solution? Okuliare Rodenstock
Vaše okuliare
Váš okuliarový rám
Váš očný optik
Hľadanie očného optika You can attach your wish list directly to your appointment booking

Okuliare do diaľky Rodenstock – pre každého, kto chce vidieť jasne v každodennom živote.

Zblízka vidíte predmety celkom dobre, ale v diaľke je všetko rozmazané? Alebo naopak? Oči sa vám rýchlo unavia alebo sčervenejú? Riešenie je potom jasné: S jednoohniskovými okuliarovými šošovkami môžete vidieť ostro na všetky vzdialenosti.

Otestujte si zrak

Rodenstock predstavuje: prvé individuálne jednoohniskové okuliarové šošovky.

Čím presnejšie sú vám okuliarové šošovky prispôsobené, tým ľahšie dosiahnete prirodzené videnie.Firma Rodenstock má v tejto oblasti cenami ovenčené inovatívne riešienie:individuálne jednoohniskové okuliarové šošovky, ktoré okrem vašej dioptrickej chyby zohľadňujú aj tvar vašej tváre, držanie tela, a to ako vám vybraný rám sedí. To predstavuje značný rozdiel v porovnaní s tradičnými okuliarovými šošovkami:

Ostrý zrak

Neobmedzené videnie vďaka vysokej kvalite našich okuliarových šošoviek – s individuálnym prispôsobením okuliarových šošoviek vďaka tomu, ako vám rám sedí na tvári.

Tradičné okuliare
Okuliare Rodenstock
Tradičné okuliare
Okuliare Rodenstock

Estetika

Optimálne pohodlie pri nosení a estetický vzhľad – o 45 % ľahšie ako minerálne sklo a o 20 % tenšie než tradičné plastové okuliarové šošovky

Vhodné doplnky pre vaše potreby.

Rodenstock Solitaire® 2: Prvotriedna povrchová úprava zabezpečuje trvanlivosť a ochranu proti poškriabaniu a je antireflexná

S prvotriednou povrchovou úpravou od firmy Rodenstock môžu byť vaše okuliare ešte odolnejšie, či ľahšie sa čistiť alebo zabezpečujú ešte lepšiu ochranu vašich očí pred škodlivým svetlom. Či je to ochrana proti nečistote a prachu, posledná generácia UV ochrany alebo pozeranie bez napínania zraku s redukciou umelého svetla z počítačov, laptopov a smartfónov – spýtajte sa svojho očného optika na povrchové úpravy Rodenstock Solitaire® 2.

Extrémne hladké, úplne čisté: X-tra Clean.

Chcete mať celý deň čisté okuliare? Vďaka novej povrchovej úprave X-tra Clean je to možné.Kľúčová je špeciálna dodatková povrchová úprava prémiových okuliarových šošoviek Rodenstock (aplikovaná na prednej aj zadnej ploche okuliarových šošoviek).
Vďaka extrémne hladkému povrchu na nich prakticky neprilnievajú žiadne nečistoty. Pokiaľ sa okuliare napriek tomu zašpinia, veľmi lahko sa vyčistia.

 • Dlhodobo krištáľovo čisté videnie
 • Rýchle a jednoduché čistenie okuliarových šošoviek bez zanechania šmúh alebo zvyškov nečistôt
 • Odpudzuje špinu, vodu a prach
Ako funguje X-tra Clean

Perfektné videnie za každého svetla:
samozafarbujúce okuliarové šošovky Rodenstock

Naše samozafarbujúce okuliarové šošovky ColorMatic IQ® 2 sa automaticky prispôsobujú každej svetelnej situácii a poskytujú pohodlné videnie bez oslnenia za všetkých okolností. Sú krištáľovo číre vo vnútri a vonku menia farbu v závislosti na intenzite svetla. Rýchle rozjasnenie a stmavnutie znižuje únavu vašich očí pri zmenách svetelných podmienok. Naša 100% ochrana proti UV žiareniu až do 400 nm poskytuje optimálnu ochranu očí aj očného okolia a zabraňuje predčasnému starnutiu pokožky.

Ako funguje ColorMatic IQ® 2

Nová ochrana vašich očí pred svetlom:
Rodenstock PRO410.

UV lúče môžu škodiť očiam i pokožke a prenikajú aj cez oblaky pri zatiahnutej oblohe. Vedľa UV žiarenia sa vo farebnom spektre nachádza modré svetlo. Je dôležité pre biorytmy a iné biologické funkcie tela. Popri pozitívnych účinkoch môžu byť určité zložky modrého svetla aj škodlivé.
Vzorec úspechu je v správnom pomere. S ochranou Rodenstock proti svetlu PRO410 vaše oči dostanú iba toľko svetla, koľko skutočne potrebujú – deň čo deň.

Pohodlie pre oči vďaka dodatočnému relaxačnému účinku pre ľahké čítanie.

Čítanie môže byť fascinujúce, oddychové a aj príjemné. Pre vaše oči je to však najmä výzva. Jednoduchá pomôcka v podobe relaxačného účinku umiestnená v dolnej časti okuliarových šošoviek uľahčuje očiam prispôsobiť sa na rôzne vzdialenosti pohľadu. Ochráni vás to nielen pred únavou z presúvania pohľadu z knihy na displej, ale zároveň ľahšie rozoznáte detaily, čo je výhodou pri práci i vo voľnom čase.

Viac o pomôcke na čítanie

Správny rám pre vaše okuliare do diaľky.

Ako výrobca okuliarových šošoviek a rámov vám ponúkame perfektnú kvalitu z jedného zdroja. Okuliarové rámy od firmy Rodenstock kombinujú inovatívne technológie s klasickým a tradičným, ale aj nadčasovým a štýlovým dizajnom. Objavte ten správny rám pre svoj individuálny štýl:

Ukázať všetky okuliarové rámy

Otestujte si zrak

Akú ostrosť videnia máte pri pohľade do diaľky? Otestujte sa!

 • Stiahnite si našu šablónu a vytlačte si ju.
 • Pripevnite list papiera na stenu v úrovni očí a odstúpte do vzdialenosti 4 metre (5 krokov).
 • Skúste, či vidíte, kam smeruje otvor v kruhu. Zapamätajte si, ktorý riadok jasne a ľahko rozoznáte.
Stiahnuť šablónutest-for-visual-impairment.pdf (76 KB)
 • V ktorom riadku ste už presne nerozoznali otvor v kruhu? Príslušná hodnota opisuje ostrosť vášho zraku do diaľky.

  Zraková ostrosť 1,2 až 1,5:
  Blahoželáme! Máte oči ako jastrab! Mali by ste však pravidelne navštevovať očného optika alebo očného lekára, aby vám skontrolovali váš vynikajúci zrak.

  Zraková ostrosť 1,0:

  Pravdepodobne nepotrebujete okuliare. Oči sa však časom môžu meniť a ostrosť zraku zhoršovať. Preto vám odporúčame včasné vyšetrenie.

  Zraková ostrosť 0,8:

  Toto je hranica pre bezpečné šoférovanie. No aj tak by ste si mali dať skontrolovať oči u lekára alebo očného optika! Nezabúdajte, že v noci alebo pri zhoršených svetelných podmienkach máte nižšiu ostrosť zraku než za denného svetla.

  Zraková ostrosť 0,4 až 0,6:

  Ostrosť vášho zraku je znepokojivo nízka. Dajte si oči čo najskôr vyšetriť odborníkom! Potrebujete okuliare, a to najmä pri šoférovaní.

Pomôcka na čítanie

Zorné pole vašich okuliarov Rodenstock s pomôckou na čítanie je špeciálne prispôsobené vášmu osobnému životnému štýlu a zvykom pri pozeraní. Pomôcka sa nachádza v spodnej časti okuliarových šošoviek uľahčuje očiam prispôsobiť sa na rôzne vzdialenosti. To zaručuje, že sa budete pozerať uvoľnene a bez únavy a tým sa zvyšuje výkonnosť v práci i vo voľnom čase.

  Žiadosť o stretnutie

  Poslať nezáväznú žiadosť o stretnutie optikovi.  Telefón
  ??data.request.mail??

  Zoznam prianí

  Optikovi pomôže pripraviť sa na stretnutie, pripojením zoznamu prianí – vybraných rámov.

  Vaša žiadosť o stretnutie bola úspešne odoslaná.

  Čoskoro obdržíte e-mail s potvrdením, že Vaše údaje boli odoslané optikovi. Optik Vás kontaktuje priamo pre bližšie upresnenie stretnutia.

  NÁVRAT SPÄŤ
  Vaša požiadavka nemôže byž odoslaná!

  Skúste zadanie opakovať, prosím.