B.I.G. VISION®

Predstavujeme úplne nový medzník v progresívnych okuliarových šošovkách.

scroll down
Okuliare Rodenstock
Váš zoznam želaní
Your type of spectacles
Do you need varifocals, distance glasses or are screen glasses the better solution? Okuliare Rodenstock
Vaše okuliare
Váš okuliarový rám
Váš očný optik
Hľadanie očného optika You can attach your wish list directly to your appointment booking

Objavte B.I.G. Vision®

Video tu

Koncept B.I.G. Vision® od firmy Rodenstock posúva hranice progresívnych okuliarových šošoviek. Každý človek má jedinečný tvar a veľkosť očí a aby sme dokázali zabezpečiť najostrejšie možné videnie, je potrebné vykonať celý rad individuálnych meraní.

Na základe individuálneho merania očí vyrobíme progresívnu okuliarovú šošovku, ktorá plne zodpovedá zrakovým nárokom konkrétneho užívateľa a poskytne tak najlepšie možné videnie.

Vo firme Rodenstock sme schopní stanoviť všetky biometrické údaje oka. Naše meranie zahŕňa nielen dĺžku oka, ale aj niekoľko tisíc rôznych bodov v oku – to je počet, ktorý vysoko prekračuje aktuálne priemyslové štandardy. Namerané údaje z každého takéhoto jednotlivého bodu sú následne integrované priamo do okuliarovej šošovky a tvoria základ konštrukčného procesu výroby okuliarovej šošovky, na jeho konci vzniká najprecíznejšia okuliarová šošovka sveta. Biometrický model oka nám umožňuje s najvyššou presnosťou stanoviť pozíciu optického stredu akéhokoľvek individuálneho oka. Vďaka tomu potom nositeľ okuliarov získava najostrejšie videnie nielen pri pohľade do diaľky, na strednú vzdialenosť a do blízka, ale tiež pri pohľade v ľubovoľnom uhle v periférnych oblastiach.

Tieto okuliarové šošovky voláme skratkou B.I.G.
BIOMETRIC INTELLIGENT GLASSES

Každé oko je jedinečné

Zmeniť zavedený, ale zastaralý spôsob výroby progresívnych okuliarových šošoviek predstavuje skutočnú výzvu. V odbore totiž stále prevládajú tendencie uprednostňovať iba obmedzené meranie očí a veľké nepochopenie kľúčovej úlohy, ktorú v procese videnia zohráva mozog.

Namiesto snahy o pochopenie individuality každého oka sa vychádza iba z obmedzenej perspektívy štandardizovaného modelu oka. Výsledkom je fakt, že 98% všetkých nositeľov progresívnych okuliarov na celom svete nenosí okuliare, ktoré by presne zodpovedali zrakovým nárokom ich očí.

Dĺžka oka a jeho tvar sú rovnako jedinečné, ako každý jednotlivý človek, a rovnako tak sa odlišuje tiež umiestnenie bodu najostrejšieho videnia. Pre zabezpečenie ostrého videnia je teda potrebné vedieť okuliarovú šošovku vypočítať na základe presných údajov nameraných u konkrétneho oka. Napriek tomu všetko je stále drvivá väčšina súčasných progresívnych okuliarových šošoviek vyrábaná s využitím zhodných štandardných údajov z modelu redukovaného oka.

Šesť krokov konceptu B.I.G. Vision®

* DNEye® customer survey (2018), Zurich.
** Muschielok, A. (2017). Personalisierte Gleitsichtgläser nach Kundenwunsch – Ergebnisse einer wissenschaftlichen Studie.
Prezentace na Opti-Forum v Mnichově.

Ako zažiť B.I.G. Vision®

B.I.G. Vision® začína s našim patentovaným prístrojom DNEye® Scanner, vďaka ktorému dokážeme zmerať oveľa viac parametrov oka, ako ktorýkoľvek iný výrobca okuliarových šošoviek na svete. Tieto údaje sú optikom poslané digitálne do technologického centra firmy Rodenstock, kde je vytvorená extrémne bohatá biometrická sada údajov.

Pomocou tejto sady údajov vytvoríme presný biometrický model vašich očí a potom ho prenesieme do výroby progresívnych okuliarových šošoviek. Vaše nové okuliarové šošovky sú dokonale prispôsobené podľa vašich jedinečných biometrických parametrov a sú k vyzdvihnutiu v priebehu pár dní u Vášho očného optika.

Chcete vedieť viac? Prvým krokom je nájdenie najbližšieho očného optika využívajúceho konceptu B.I.G. Vision®.

Hľadať optiku

B.I.G. VISION® FOR ALL

Všetko, čo potrebujete vedieť o koncepte B.I.G. Vision®, nájdete v našej komplexnej brožúre.

Stiahnuť Rodenstock_Concept_brochure_BIG_SK.pdf (4 MB)

Nepozeráte sa očami.
Vidíte vašim mozgom.

Vedeli ste, že sa nepozeráte očami, ale vidíte svojim mozgom? Váš mozog vyžaduje dokonalé vizuálne vnemy nevyhnutné pre presnú orientáciu a správne vyhodnotenie aktuálnej situácie vo vašom bezprostrednom okolí. Jedine potom ste schopní správne posúdiť, na čo sa zamerať a príslušným spôsobom konať. Biometrické inteligentné okuliare vyrobené podľa vašich jedinečných biometrických údajov sprostredkujú vášmu mozgu najlepšie možné vizuálne vstupy.

Prečítajte si viac

Ako koncept B.I.G. Vision® funguje?

Rodenstock na rozdiel od konkurencie meria pri každom oku individuálne tisíce údajových bodov. Naše meranie zahŕňa dĺžku oka, veľkosť zrenice a aj jej reakcie na rôzne svetelné podmienky a oveľa, oveľa viac. Tento prístup a namerané údaje sú dôležitým základom pre vytvorenie progresívnych okuliarových šošoviek presne na mieru konkrétneho užívateľa.

Prečítajte si viac
Žiadosť o stretnutie

Poslať nezáväznú žiadosť o stretnutie optikovi.Telefón
??data.request.mail??

Zoznam prianí

Optikovi pomôže pripraviť sa na stretnutie, pripojením zoznamu prianí – vybraných rámov.

Vaša žiadosť o stretnutie bola úspešne odoslaná.

Čoskoro obdržíte e-mail s potvrdením, že Vaše údaje boli odoslané optikovi. Optik Vás kontaktuje priamo pre bližšie upresnenie stretnutia.

NÁVRAT SPÄŤ
Vaša požiadavka nemôže byž odoslaná!

Skúste zadanie opakovať, prosím.